Skocz do zawartości

Cała aktywność

Otwórz wszystkie nieprzeczytane w nowych zakładkach
Oznacz wszystkie jako przeczytane
  1. Z ostatniej godziny
  2. Czy w aktualnym Sello, stawki VAT na inne kraje już działa?
  3. Tak, tak jest "od zawsze", nie tylko w przypadku programów InsERT, ale również programów innych producentów. Tak, a dokładnie robi to cały czas o czym został Pan już poinformowany: Pytanie co Pan zrobił, aby pomóc w tym firmie InsERT ? Jak wyżej, takie prace trwają cały czas. Jak wyżej, to część prac związanych z wydajnością, ale jest to bardzo trudne w praktyce według zasady "dwie kobiety nie urodzą dziecka dwa razy szybciej" Zdecydowanie nie.
  4. w ewidencji składek są rubryki: zdr.nieodl. zdr.odl.doch. W momencie edycji i wpisywania daty zapłaty składek jakaś wartość (nie wiem w jaki sposób jest wyliczana przez Insert - proszę o wyjaśnienie) przeskakuje z okienka zdr.nieodl. do okienka zdr.odl.doch. Natomiast wspólnik chce dodać do kosztów skł. zdrow. w całej wysokości 10200 dopiero w rocznym rozliczeniu, usuwam więc wartość z okienka zdr.odl.doch., ale wartość ta po usunięciu nie dodaje się z automatu z powrotem do okienka zdr.nieodl. W jednym z miesięcy nie została z powrotem dodana z ręki do tego okienka, stąd inna wartość się pojawiła w poz. f24 rocznego rozliczenia. Po poprawieniu wszystko się zgadza.
  5. Pytanie sugeruje, że zagadnienia sprzętowe są dla Pana obce, więc ja sugeruję skorzystać z czyjeś wiedzy i doświadczenia... Takich procesorów jest dziesiątki i więcej, to procesor z 2021 roku ale oparty na 10gen procesorów Intela, z tej samej linii może to być na przykład Xeon Gold 6334, cała lista procesorów (można sortować po częstotliwości): https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/codename/74979/products-formerly-ice-lake.html, no i wspomniana procesory nieserwerowe / do niższych linii serwerów: https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/codename/90354/products-formerly-comet-lake.html, a wśród nich na przykład Xeon W-1270P czy i7-10700K... Czym nowsza generacji tym procesory wydajniejsze, aktualna generacja procesorów Intel to 14, nowe procesory AMD, w tym serwerowe też są bardzo wydajne, ale nie mam wielu doświadczeń.
  6. Pani Joanno, Tutaj na forum wystarczy. Nie trzeba jej dodatkowo przesyłać.
  7. W tym problem,że wczoraj trzy razy próbowałem ponownie wysłać i ten sam błąd się pojawiał.
  8. Wg mnie błąd w programie. Można obejść zmieniając w remanencie na "Uwzględnij remanent w zaliczce".
  9. Chyba znalazłem już takie coś... https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/11014,subiekt-nexo-–-jak-aktywowac-pole-z-numerem-oryginalu-na-fakturze-pro-forma.html I działa! Dziękuję za szybkie wdrożenie.
  10. Dzień dobry, Panie Zenonie, Dziękuję za przesłanie uwag. Jeżeli adres email jest wpisany w kartotece klienta to jest również na wystawionym dokumencie. Status wysyłki oznacza, że serwer odebrał wiadomość (i nie zwrócił komunikatu o odrzuceniu). Co dalej zrobi z wiadomością, na to już nie mamy wpływu. Pani Marleno, W sumie jak wyżej wspomniałem, status wysłania oznacza też odebranie przez serwer odbiorcy wiadomości. Jeżeli zostanie odrzucona (np. przepełniona skrzynka, brak adresu, itp.) to odpowiednio zmienimy status wysyłki.
  11. Czy i kiedy będzie możliwość, że rejestr OSS będzie mógł zawierać też rodzaj sprzedaży w rozróżnieniu na towary i usługi? Uwzględniając fakt tworzenia tych wpisów nie tylko ręcznie (gdzie na jednym dokumencie sprzedaży mogą być oba typy sprzedaży) ale i przed dekretację dokumentów bezpośrednio na tej samej bazie i z importu EPP. Oczywiście celem jest wygenerowanie poprawnej deklaracji VIU-DO z podziałem na sprzedaż towarów oraz usług dla każdego kraju dostawy. Czy jest coś planowane pod kątem polepszenia możliwości decyzji o parametrze daty zapłaty w rejestrze OSS?
  12. Dzisiaj
  13. Jeśli jest to możliwe to proszę o wskazanie konkretnego modelu? Dziękuję.
  14. Brakuje mi numeru zamówienia klienta/Potwierdzenia na fakturze pro forma (Subiekt) oraz ofercie (Gestor). Już tłumaczę proces: Otrzymuję zapytanie od klienta z prośbą o ofertę, oferta taka posiada wewnętrzny numer zapytania klienta. Zamówienie takie wewnątrz firmy może być obrabiane przez inną osobę niż ta która wysłała zapytanie. Numer mogę wpisać w "podtytuł". Ale nie przekazuje się on w żaden sposób na FP ani ZK. No bo wiadomo - to jest podtytuł do tego dokumentu. Następnie po akceptacji oferty klient przesyła zamówienie ze swoim wewnętrznym numerem zamówienia. Którego nie mam jak wpisać w pro formę. Mogę jedynie w ZK w pole Potwierdzenie. Zastosowanie pro formy daje fajne rozgraniczenie między zamówieniami a zamówieniami które czekają na przedpłatę. Wystawiam pro formę i tu muszę ręcznie gdzieś wpisać. Na ZK numer zamówienia klienta jest przekazywany na fakturę zaliczkową, końcową itd. Przy pracy z dużymi organizacjami numer zamówienia jest podstawą do rozliczeń. No i tu jest problem. Bo znów na FP jest tylko miejsce w podtytuł... W momencie gdy zewnętrzny numer zamówienia nie jest przekazywany między poszczególnymi dokumentami powoduje to, że na którymś z etapów może powstać błąd. Wiadomo można OF realizować jako ZK i drukować jako FP ale to trochę kombinacja bez sensu. Wystarczyło by w OF, FP dodać pole Potwierdzenie które przekazuje numer miedzy dokumentami. Jak ktoś nie korzysta to mógłbym sobie takie pole wyłączyć. Czy takie rozwiązanie ma szanse być wprowadzone?
  15. Panie Bartku, jak już człowiek wejdzie w rozrachunki i zaczną działać - to jest OK, ale czasami zdarzają się momenty że trzeba restartować subiekta 5x bo nie może włączyć rozrachunków, albo jak ustawie date od dowolnej to też często ciężko załadować, czasami pomaga tylko wejście przez zdalny pulpit na serwer i próba odpalenia rozrachunków... ale też nie zawsze od razu ;/ serwer mamy tylko pod insert Być może Pan Bartek ma racje? czy Insert planuje prace rozwojowe nad przyspieszeniem programu? zmianą struktury? "wielordzeniowością?" czy raczej nastawia się na małe firmy, generujące mniej dokumentów i raczej nie przewiduje rozwoju pod tym kątem?
  16. Jest mały glith w tym miejscu, jak widać na zrzucie, mogę wybrać Narastająco, Rok i pokaże się miesiąc. Dzieje się to wtedy kiedy najpierw wybierzemy rok na następnie narastająco rocznie. Jakby odświeżanie nie działało. W tym momencie musimy wybrać ponownie okres Rok, chociaż jest on już wybrany i wtedy dopiero zniknie miesiąc. I wydrukuje się cały rok. A jest możliwość wydruku całego roku z rozbiciem na każdy miesiąc. Przy jednym wpisie na miesiąc mamy 12 stron odpowiadających dla każdego miesiąca .
  17. Kwota ta pochodzi z ewidencji składek wspólnika, z kolumny Razem zdrowotne.
  18. Proszę udostępnić dane Pana Mateusza, zlecić analizę możliwości spełnienia jego wymagań to będzie szansa odpowiedzieć na to pytanie... Przecież nie jest znana przyczyna problemu, więc skąd założenie, że sprzęt je rozwiąże ? Nigdzie nie napisałem, że sprzęt jest rozwiązaniem, jedynie stwierdziłem obiektywnie, że sprzęt ze wskazanego wątku nie jest sprzętem o bardzo dobrych parametrach (był i są dostępne dużo wydajniejsze procesory), nie wiemy jaki obecnie sprzęt jest wykorzystywany, być może został wymieniony lub zmodernizowany... Jasno i wyraźniej napisałem we wskazanym wątku: ps. Jeszcze jedno - powtórzę to co pisałem w wielu poprzednich wątkach i o czym wspomniał Pan @Bartłomiej Zawidzki - tak samo jest ważna wydajność stacji klienckiej jak i serwera.
  19. Dla nexo wielordzeniowość nie jest priorytetem. Liczy się (nie)stety moc pojedynczego rdzenia, stąd taki Intel i5 czy AMD Ryzen 5 poradzi sobie bez porównania lepiej niż xeon p. Mateusza, co widać zresztą na przykładzie p. Daniela z tamtego tematu. Zasadnicza kwestia czy serwer miałby być tylko i wyłącznie pod nexo czy miałby pełnić jeszcze jakieś dodatkowe funkcje. Według mnie dla firm które potrzebują jednostki tylko i wyłącznie pod nexo lepszym rozwiązaniem będzie zwykła i3, i5, Ryzen 3 czy Ryzen 5 niż pakowanie się w serwerowe jednostki. Osobiście w swoim biurze na serwerze mam Ryzen 5 3600, 64GB ramu (32 by wystarczyło), SSD m.2 Samsunga 970 PRO. Do tego pracuje 7 końcówek. SQL Express. Moja końcówka posiada i3-12100, 16GB ramu, SSD m.2 Samsunga 980 i nie mam na co narzekać. Oczywiście do tego sieć gigabitowa. Odpaliłem na tej końcówce podmiot starego klienta (wersja 41) na którym było przeszło 350 tys. rozrachunków ogółem z kilku lat. Ustawienie wszystkich filtrów na (dowolne). Odświeżenie widoku trwało 27 sekund. Na obecnej wersji nexo kilkanaście tysięcy rozrachunków, odpala się w mniej więcej sekundę.
  20. Proszę najpierw zmienić sposób podsumowania na Narastająco rocznie, a następnie ponownie wybrać okres – Rok.
  21. Przy odrzucaniu dokumentu jest opcja skomentowania - żeby klient wiedział dlaczego odrzucam dokument. Ale brakuje mi tej funkcji przy opcji NIE PODLEGA KSIĘGOWANIU - czasem jest to powód "obiektywyny" typu niezgodność danych, albo dany wydatek nie jest kosztem ale czasem subiektywny "bo klient nie chce mieć tego w kosztach" Po paru miesiącach nie pamiętam czemu odrzuciłem dany dokument.
  22. Zaznaczam ROK i dalej mam miesiąc, wersja programu 49.0.0 i tak mam zarówno przy ryczałcie jak i przy KPiR
  1. Pokaż więcej elementów aktywności
×
×
  • Dodaj nową pozycję...