Skocz do zawartości

NOWY OPIS OFERTY

Polecane posty

Nie jesteś sam... Mam zegarek cyfrowo-wskazówkowy który nie ma ośki do nastawiana. Trzeba w określony sposób naciskać przyciski... Co pół roku szukam w komputerze pliku, gdzie zapisałem jak się zmienia czas na dwa sposoby... Może jak by zmiana była co kwartał, to bym zapamiętał...

Link to postu

Mając na uwadze fakt, że na podmianę opisów poprzez Sello będziemy mieli tylko 2 miesiące chciałem zapytać czy możliwe byłoby dodanie opcji powielania jednej oferty na kilkadziesiąt innych różniących się tylko tytułami.

Jeżeli jeden towar wystawiony jest na 20 osobnych ofertach to łatwiej byłoby go rozbić wpisując listę tytułów niż mechanicznie kopiować pojedynczo ofertę i wklejać kolejne tytuły.

 

Mam kilka tysięcy towarów do rozbicia na kilkadziesiąt tysięcy ofert. Myślę, że nie jestem odosobniony w tym temacie.

 

Trzymam kciuki za Sello Team i za nowy opis :)

 

 

Czy chodzi Ci tutaj o przypadek, gdzie masz jeden opis i kilkadziesiąt różnych tytułów do wystawienia z jednego i tego samego opisu?

 

Sam się nad tym zastanawiałem przykładowo:

felgi Alu 5 śrub, rozstaw ... itd - jeden artykuł

 

i dalej wystawiasz go wiele razy pisząc:

- felgi volkswagen polo\

- felgi citroen xara

 

itd, czy o to chodzi?

 

 

Sam się nad tym zastanawiam jak to zautomatyzować. Przydałaby się obsługa wielowymiarowych macierzy danych albo tablic danych w polach własnych i to na modyfikatorach  ;D ;D ;D

 

Dokładnie o tym mówię. Np. jeden filtr samochodowy pasuje do kilkudziesięciu samochodów, więc trzeba to rozbić na wiele ofert z innymi tytułami, a każdorazowo powielać szablon i nadawać nowy tytuł zajmuje sporo czasu. Opcja rozbij na wiele, a następnie w kolumnie wpisać ile się chce tytułów i gotowe. Łatwo tak pisać  :) wiem, że gorzej zrealizować, ale funkcja jak najbardziej przydatna.

 

Co do terminu wprowadzenia zmian to luty wydaje mi się kluczowym terminem bo trudno nie wystawiać nowych ofert przez 4 miesiące.

Link to postu

Można to nieco zautomatyzować.

 

1. dodać licznik własny w ustawieniach> słowniki o nazwie marka i wartości 1.

2. dodać pole własne globalne marka z nazwami marek np w taki sposób:

1mazda    2fiat      3skoda    4vw        5peugeot  6...

zachowując stały rozmiar, czyli tutaj np nazwa auta ma zawsze 10 znaków (zakończone odpowiednią liczbą spacji)

3. w szablonie aukcji wpisać taki tytuł aukcji:

[Towar::Nazwa] [Podmiot::PW::Marka|substring=`[Podmiot::PW::Marka|index_of=`[Podmiot::Licznik::marka]`],10`|remove_first=`1`|strip]

 

Teraz niestety koniec automatyzacji, czyli wystawiając 5 razy jeden towar z szablonu z takim tytułem będą się generować kolejne nazwy typu

filtr mazda, filtr fiat, filtr skoda, filtr vw, filtr peugeot...

 

Minus rozwiązania jest taki, że trzeba ręcznie wystawiać te aukcje, np poprzez ctrl+Shift+W, Enter tyle razy ile ma być tych różnych aukcji. Dodatkowo po zakończonej "sesji" dla jednego towaru, trzeba edytować licznik i przywrócić mu wartość początkową, czyli 1.

Nie jest idealnie, ale być może szybciej niż tworzenie osobnych szablonów itd.

Zawsze też można posłużyć się np. programem AutoHotkey, w którym można stworzyć odpowiedni skrypt wykonujący ruchy zamiast użytkownika :).

 

Jeśli oczywiście dany towar pasuje do pewnych rodzajów aut a inny do innych, to można zamiast globalnego pola własnego z markami użyć pola własnego z towaru, w którym będzie taki "słownik aut" wpisany.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Mam takie pytanie związane z nowym opisem. Wiadomym jest, że w nowym opisie nie będzie można wstawiać zdjęć z własnego serwera tylko wszystko będzie przechodzić przez Allegro.

Czy nowa wersja Sello będzie umożliwiać łatwą podmianę zdjęć na aukcjach? Najlepiej automatyczną jeżeli wykryje, że zdjęcie zostało zmodyfikowane.

 

Link to postu

 

Czy nowa wersja Sello będzie umożliwiać łatwą podmianę zdjęć na aukcjach? Najlepiej automatyczną jeżeli wykryje, że zdjęcie zostało zmodyfikowane.

 

 

Czy mógłbyś szerzej opisać o jaką podmianę zdjęć Ci chodzi ?

Zdjęć na Aukcji na zdjęcia z Towaru ?

 

Sello obecnie ma dość rozbudowany moduł zarządzania zdjęciami, importowania, eksportowania, ale synchronizacji zdjęć znajdujących się na aukcji ze zdjęciami znajdujących się w towarze nie ma.

 

Zauważ, że taka synchronizacja jest trudna do wykonania, gdyż Sello traktuje Towary i Aukcje jako zupełnie niezależne elementy.

 

W Towarze możesz mieć 100 zdjęć, a w Aukcji tego towaru 10 zupełnie innych.

 

Stąd wydaje mi się, że to już użytkownik musi być odpowiedzialny za uaktualnienie zdjęcia znajdującego się na aukcji, jeżeli je uaktualnił w towarze (lub na dysku), gdyż Sello nigdzie nie zapisuje skąd użytkownik wgrał dane zdjęcie do zdjęć Aukcji.

 

Pomocne w tym celu są zmiany zbiorcze w aukcji, zakładka Zdjęcia.

 

 

Link to postu
Czy nowa wersja Sello będzie umożliwiać łatwą podmianę zdjęć na aukcjach? Najlepiej automatyczną jeżeli wykryje, że zdjęcie zostało zmodyfikowane.

Najbliższa wersja będzie zawierała nowe edytory opisu oraz możliwość wystawiania nowych aukcji z nowym opisem. Modyfikacja aukcji trwających pojawi się w wersjach poprawkowych. Wtedy też pojawi się możliwość podmiany zdjęć, bo będzie to konieczne.

Link to postu

 

Czy mógłbyś szerzej opisać o jaką podmianę zdjęć Ci chodzi ?

 

 

W tym momencie trzymam zdjęcia na własnym hostingu i wystarczy, że zmodyfikuje je i zapisze a na aukcji samo się wszystko pozmienia gdyż zdjęcia fizycznie nie są w serwisie Allegro tylko podlinkowane. Z nowym opisem skończy się możliwość linkowania zdjęć z własnego hostingu, więc szukam innego rozwiązania. Dla mnie podmiana zdjęć niesie sporo ułatwień.

Link to postu

W tym momencie trzymam zdjęcia na własnym hostingu i wystarczy, że zmodyfikuje je i zapisze a na aukcji samo się wszystko pozmienia gdyż zdjęcia fizycznie nie są w serwisie Allegro tylko podlinkowane. Z nowym opisem skończy się możliwość linkowania zdjęć z własnego hostingu, więc szukam innego rozwiązania. Dla mnie podmiana zdjęć niesie sporo ułatwień.

 

No tak, w tej chwili ja też tak robię.

 

Zobaczymy co Bartek i jego ludzie dla nas wymyślą :D

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...