Skocz do zawartości

NOWY OPIS OFERTY

Polecane posty

To Ja mam pytanie odnośnie opisów w Subiekcie. Teraz nowy opis towaru dodaje do Subiekta, a następnie synchronizuje Sello z Subiektem, tak aby podczas wystawiana aukcji na różnych kontach, Sello brało tylko opis jednego towaru z Subiekta.

 

Czy nowe opisy będą tylko w Sello czy zamierzacie tę funkcję dodać do Subiekta?

Link to postu

Dzisiaj obliczyłem, że Allegro zarobiło w zeszłym miesiącu na prowizjach tyle, ile sumarycznie wszyscy pracownicy firmy wraz ze mną włącznie. Jeżeli nowe opisy lub ich brak mają wpływ na spadek sprzedaży (w moim przypadku o 50%), to jeśli nic się nie zmieni w tym miesiącu, za dwa nie będzie mnie już na tym forum, a opłaty za licencje Sello przepadną bezpowrotnie, bo zajmę się kopaniem dołów. Innymi słowy, sprawa jest poważna.

Link to postu

Opisy aukcji były są i będą w Sello. Z Subiekta jest brany tekst jako element składowy całego opisu aukcji i tutaj nic się nie zmieni. Zmieni się jedynie to, że wysyłając nowy opis aukcji trzeba zadbać o to, aby w tym opisie nie było HTMLa.

 

Bartek, u mnie opisy brane są z pełnej charakterystyki, a tam jak wiesz html jest standardem (nie da się zrobić opisu bez html)

Czy Sello będzie potrafiło przerobić taki opis na bez html ?

Czy już dziś mam przenosić pełną charakterystykę do "Opisu" towaru?

Link to postu

Opisy aukcji były są i będą w Sello. Z Subiekta jest brany tekst jako element składowy całego opisu aukcji i tutaj nic się nie zmieni. Zmieni się jedynie to, że wysyłając nowy opis aukcji trzeba zadbać o to, aby w tym opisie nie było HTMLa.

 

 

Brawo Allegro.

 

Przerobienie wszystkich opisów tak, aby nie było w nich HTMLa to praca na długie zimowo-wiosenno-letnio-jesienne wieczory.

 

Nawet mając większość "szablonu" w szablonach opisów w Sello, niewiele to zmieni bo przecież wiele elementów znajdujących się w polach własnych posiadało HTML. Choćby pogrubienie, nagłówek, tabelka.....

 

A najlepsze, że zwykły strip tagów HTML zrobiony z automatu nie wystarczy.

Tabelka po takim stripie pozostanie kupą bezładnego tekstu i obrazków.

 

OMG !

Link to postu

Dopytam jeszcze, nowy formularz dostępny w serwisie Allegro umożliwia wstawianie wierszy z różnym układem (tekst, tekst i zdjęcie, zdjęcie...) i jako takie formatowanie (m.in.styl tekstu, pogrubienie, wypunktowanie). Czyli jest tam jako taki html

 

5aa37fbed29a9_Beztytuu.png.11b72c1099a099fec2a3629a43fc806e.png

 

Jak to wygląda z wysyłaniem opisu przez API, czy będzie to typowy plain text, czy będą pewne ustępstwa.

 

Jeżeli plain text to jesteśmy w niezłej dupie.

 

Edit:

 

OK już znalazłem https://developer.allegroapi.io/new_desc/ czyli Allegro umożliwia przesłanie tekstu tylko w określonym formatowaniu*

 

Pozostaje jedynie pytanie jak Team Sello chce to zrobić  ;D

 

* formatowania jakich można użyć znaczników html

h1 - tytuł

h2 - podtytuł

p - paragraf

ul - wypunktowanie

ol - wylistowanie

li - element listy

b - pogrubienie.

Link to postu
Czy Sello będzie potrafiło przerobić taki opis na bez html ?

 

Postaramy się aby była taka możliwość, choć nie we wszystkich sytuacjach to wystarczy (np tabele).

 

Czyli jest tam jako taki html

HTML jest, w końcu to strona HTMLowa :), jednak jest wymuszona struktura tego HTMLa oraz możliwe do wykorzystania tagi są bardzo okrojone, nie można używać styli.

 

Jak to wygląda z wysyłaniem opisu przez API, czy będzie to typowy plain text, czy będą pewne ustępstwa.

 

Opis jest wysyłany w ustalonym formacie JSON, którego struktura odpowiada mniej więcej kodowi HTML tego opisu.

 

Pozostaje jedynie pytanie jak Team Sello chce to zrobić

 

Obecnie usuwamy istniejący edytor HTMLa w Sello i zastępujemy go nowym. Na jego podstawie będzie zrobiona obsługa nowych (i starych) opisów.

Trochę szkoda, że nie wykorzystacie wszystkich jego możliwości bo nie będzie już niedługo starych opisów, ale za to rozwiązuje on kolejne problemy i niedoskonałości obecnego edytora.

Link to postu

To był jeden z argumentów za takim rozwiązaniem, żeby nie palić mostów ;).

 

Tym bardziej, że Allegro prędzej czy później rozszerzy listę dostępnych tagów. Już wielu było takich, którzy upraszczali coś do minimum, tylko po to, aby za rok wynaleźć koło od nowa ;). Nowy edytor będzie też łatwiejszy dla nas do rozszerzania.

Link to postu

To był jeden z argumentów za takim rozwiązaniem, żeby nie palić mostów ;).

 

Tym bardziej, że Allegro prędzej czy później rozszerzy listę dostępnych tagów. Już wielu było takich, którzy upraszczali coś do minimum, tylko po to, aby za rok wynaleźć koło od nowa ;). Nowy edytor będzie też łatwiejszy dla nas do rozszerzania.

 

Podoba mi się takie podejście.

 

A czy będzie możliwość stworzenia w Sello nowego opisu od podstaw? Tak, żeby opisy 'subiektowe' szły np. do sklepu, a 'sellowy' do allegro?

 

Chodzi mi o coś przypominającego edytor z allegro, z wyborem sekcji i opcji... Albo przełącznik do tego nowego edytora, np. opis allegro / opis normalny?

Link to postu

Będzie przełącznik opisu. Jeszcze nie wiem na co dokładnie nowy edytor pozwoli ale postaramy się zrobić aby było łatwe w obsłudze, miało duże możliwości i było lepsze niż ten edytor w serwisie - bo moim zdaniem jest on mało czytelny ;)

 

Super.

 

PS

właśnie allegro w rss api napisało, że będzie nowy format ofert: ogłoszenia... znów nowa robota dla Was?...

Link to postu

Będzie przełącznik opisu. Jeszcze nie wiem na co dokładnie nowy edytor pozwoli ale postaramy się zrobić aby było łatwe w obsłudze, miało duże możliwości i było lepsze niż ten edytor w serwisie - bo moim zdaniem jest on mało czytelny ;)

 

Rozumiem, że opis (edytor) będzie w towarze czy trzeba będzie tworzyć specjalne szablony aukcji ?

Link to postu

Czy u was podczas edycji aukcji an allegro też wymusza uzupełnienie danych do wysyłki które są już przecież na aukcji?

Dzisiaj chciałem poprwaić opis na aukcji ale musiał bym uzupełnić koszty dostawy? Co allegro znów zmieniło wcześniej nie było z tym problemu. WYmuszają przy tym uzupełnienie warunków zwrotu i reklamacji.

Link to postu
Rozumiem, że opis (edytor) będzie w towarze czy trzeba będzie tworzyć specjalne szablony aukcji ?

Jeszcze do końca nie jest to określone, ale będzie tak żeby było dobrze :).

 

eBay to sporo większy kaliber zmian w stosunku do ogłoszeń. Choć nie pali nam się obecnie aby te ogłoszenia dodawać.

Link to postu

Opisy aukcji były są i będą w Sello. Z Subiekta jest brany tekst jako element składowy całego opisu aukcji i tutaj nic się nie zmieni. Zmieni się jedynie to, że wysyłając nowy opis aukcji trzeba zadbać o to, aby w tym opisie nie było HTMLa.

 

Bartek, u mnie opisy brane są z pełnej charakterystyki, a tam jak wiesz html jest standardem (nie da się zrobić opisu bez html)

Czy Sello będzie potrafiło przerobić taki opis na bez html ?

Czy już dziś mam przenosić pełną charakterystykę do "Opisu" towaru?

 

Dokładnie, ja tak samo robię u siebie. Dodaje opis towaru w Subiekcie, w pełnej charakterystyki pozycji, a następnie Sello podczas wystawiania towaru pobiera mi opis z Subiekta.

 

Czyli mam rozumieć, że wszystkie zmiany będę musiał zmieniać ręcznie w Sello, czy nowy edytor sam przerobi tę aukcję?

 

Pytam się jak to będzie wyglądać bo mam około 1000 aukcji do poprawy i muszę się jakoś nastawić  ;D

 

P.S.

 

Nie zapominajcie, że w nowym opisie Allegro, zdjęcia muszą być bez znaku wodnego i innych pierdół  :)

 

P.S.2

 

Zmieniłem na próbę 1 aukcję, zmieniając w niej opis na nowy i po kilku dniach zauważyłem, że w dużym stopniu nie wpływa to na trafność oferty. (Podskoczyło tylko o 2 ,,oczka" w górę).

Link to postu
Czyli mam rozumieć, że wszystkie zmiany będę musiał zmieniać ręcznie w Sello, czy nowy edytor sam przerobi tę aukcję?

 

Sam nie przerobi ze względu na różnorodność możliwych opisów, szablonów i informacji. Z automatycznej przeróbki wyszedłby jeden wielki bałagan. Część informacji, które obecnie są publikowane w opisach będzie niedozwolona, nie wiadomo też w jaki sposób miały by być przerobione automatycznie tabelki na tekst. To jest zbyt skomplikowany proces i bez pracy człowieka się tutaj nie obejdzie.

 

Jakikolwiek automat można oczywiście stworzyć, ale raczej skierowany na konkretne potrzeby konkretnej firmy. Jednego rozwiązania, które zadowoliło by wszystkich nie da się zrobić w rozsądnym czasie.

 

Dokładnego procesu jeszcze w tej chwili nie podam, ale spróbujemy ułatwić zmianę opisu ze starego na nowy. Bardziej będzie to jednak na zasadzie, wejdź w opis, wybierz co przenieść, gdzie i jak, co usunąć, zapisz zmiany.

Link to postu

Czyli mam rozumieć, że wszystkie zmiany będę musiał zmieniać ręcznie w Sello, czy nowy edytor sam przerobi tę aukcję?

 

Sam nie przerobi ze względu na różnorodność możliwych opisów, szablonów i informacji. Z automatycznej przeróbki wyszedłby jeden wielki bałagan. Część informacji, które obecnie są publikowane w opisach będzie niedozwolona, nie wiadomo też w jaki sposób miały by być przerobione automatycznie tabelki na tekst. To jest zbyt skomplikowany proces i bez pracy człowieka się tutaj nie obejdzie.

 

Jakikolwiek automat można oczywiście stworzyć, ale raczej skierowany na konkretne potrzeby konkretnej firmy. Jednego rozwiązania, które zadowoliło by wszystkich nie da się zrobić w rozsądnym czasie.

 

Dokładnego procesu jeszcze w tej chwili nie podam, ale spróbujemy ułatwić zmianę opisu ze starego na nowy. Bardziej będzie to jednak na zasadzie, wejdź w opis, wybierz co przenieść, gdzie i jak, co usunąć, zapisz zmiany.

 

 

Ah te komputery, niby takie mądre, a bez człowieka zupełnie bezradne  ;D ;D ;D

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...