Skocz do zawartości

NOWY OPIS OFERTY

Polecane posty

Jak się patrzy na te wszystkie problemy, jakie mamy z naszą sprzedażą, zaczynając od dostawców, konkurencji, klientów, na Allegro kończąc, oczywiście po drodze są urzędy, prawo, zdarzenia losowe, kradzieże u przewoźników, odrzucone reklamacje i problemy z własnymi pracownikami,

to słowa dzisiejszych "proroków", które być może niektórych, nie będących w tym wszystkim śmieszą, lub wydają się przesadzone, są prawdziwe:

 

 

Czas filmu jest ustawiony na właściwą poradę.

Link to postu

Trzeba pobrać pełne dane o aukcjach w których są zmienione opisy i powinno dać się wykonać zmiany zbiorcze.

 

Co z metadanymi do powiązań?

Metadane nie będą działać bo mechanizm ten opiera się na HTMLu, którego w nowych opisach nie da się wstawić.

 

Jakiś sposób się znajdzie, prawda? My nie możemy wystawiać aukcji przez sello bo nie działa automatyczne wznawianie, jakkolwiek aukcje wciąż będą potrzebowały powiązania z sello.

Link to postu

Tzn. jak nie działa? Wznawianie aukcji jest dokonywane przez Allegro jeśli takie ustawienie będzie w aukcji włączone i to wtedy potrzebne są kody powiązujące.

 

Jako takiego fajnego rozwiązania nie ma. Jedyna możliwość jaką widzę to jest umieszczenie na aukcji w widocznym miejscu jakiegoś ustalonego ciągu znaków, w stylu:

 

Kod_sprzedawcy:#1234#2323#AAUCBAMCBAs#

 

Jeśli akceptujecie takie rozwiązanie to możemy je dodać, ewentualnie coś o podobnej treści. Treść ta była by dodawana samoczynnie na końcu opisu, lub za pomocą odpowiedniego tagu.

Link to postu

Tzn. jak nie działa? Wznawianie aukcji jest dokonywane przez Allegro jeśli takie ustawienie będzie w aukcji włączone i to wtedy potrzebne są kody powiązujące.

 

Jako takiego fajnego rozwiązania nie ma. Jedyna możliwość jaką widzę to jest umieszczenie na aukcji w widocznym miejscu jakiegoś ustalonego ciągu znaków, w stylu:

 

Kod_sprzedawcy:#1234#2323#AAUCBAMCBAs#

 

Jeśli akceptujecie takie rozwiązanie to możemy je dodać, ewentualnie coś o podobnej treści. Treść ta była by dodawana samoczynnie na końcu opisu, lub za pomocą odpowiedniego tagu.

 

Tak, jestem za. Rozumiem, że "Kod_sprzedawcy" to tekst wpisany jednorazowo w tagu?

Link to postu

Ten kod będzie tworzony automatycznie i dodawany tak jak teraz w momencie wysyłania aukcji na samym końcu opisu.

 

Możemy również rozważyć opcję taką, że jeśli w opisie dodacie samodzielnie tag [Aukcja::KodSprzedawcy] lub podobny to zostanie on wstawiony w miejscu które sami wybierzecie. Dzięki temu będzie np coś w stylu:

 

- Waga: 2,5 kg

- Symbol: ABW1234

- Kod_sprzedawcy: #1234#1234#H7Elf8geHf9#

 

Nie będzie to specjalnie budzić niczyich wątpliwości a Sello będzie w stanie odnaleźć ten kod i wykorzystać.

 

Link to postu

Ten kod będzie tworzony automatycznie i dodawany tak jak teraz w momencie wysyłania aukcji na samym końcu opisu.

 

Możemy również rozważyć opcję taką, że jeśli w opisie dodacie samodzielnie tag [Aukcja::KodSprzedawcy] lub podobny to zostanie on wstawiony w miejscu które sami wybierzecie. Dzięki temu będzie np coś w stylu:

 

- Waga: 2,5 kg

- Symbol: ABW1234

- Kod_sprzedawcy: #1234#1234#H7Elf8geHf9#

 

Nie będzie to specjalnie budzić niczyich wątpliwości a Sello będzie w stanie odnaleźć ten kod i wykorzystać.

 

 

Tak, pomysł z polem jest fajny.

Najlepiej wsadzić tam, ozdobiony w coś, GUID bo ludzie już się mniej więcej przyzwyczaili do tych "hi tech" ciągów, więc będzie to wzbudzało mniejszą ciekawość i podejrzliwość niż format jaki podałeś powyżej.

Link to postu
a jego nazwa (podana przez Ciebie jak powyżej) będzie edytowalna?

Czy nazwa będzie edytowalna to tego nie wiem. Można tak zrobić, ale w momencie gdy ktoś postanowi ją zmienić, to istniejące na aukcjach kody przestaną działać.

 

Czyli jak rozumiem Allegro nie ma zamiaru dodać jakiegoś pola "typu hidden" do nowego opisu

 

Trudno powiedzieć co Allegro ma zamiar zrobić. Wiedzą o potrzebie takiego pola i wspominali, że zrobią. Ale żadnych szczegółów jeszcze nie ma.

 

Czy mogę już coś powoli działać, by ułatwić sobie późniejszą pracę?

Na pewno zrezygnować gdzie się da z wszelkich treści zawierających kod HTML. Nie dodawać w szczególności żadnych tabelek i tagów innych niż p h1 h2 b ul ol li.

 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Co do "kod_sprzedawcy", proponuję uściślić i dać nazwę "kod_sprzedającego", zwłaszcza jeżeli info takie miałoby się później gdzieś nie daj Boże wyświetlać. W regulaminie Allegro słusznie występuje pojęcie "Sprzedający" a nie "Sprzedawca", bo choć każdy sprzedawca jest sprzedającym w momencie sprzedaży, to nie każdy sprzedający jest sprzedawcą (patrz Pani na kasie Biedronki, albo agent domokrążca, choć to bardzo łopatologiczne przykłady).

 

Pozdrawiam

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Automatycznej zmiany nie będzie bo jest to zadanie mocno uzależnione od struktury opisu. Spędzilibyśmy bardzo dużo czasu nad wymyśleniem algorytmu/sposobu na taką transformację a i tak była by konieczna ingerencja użytkownika. Jak czas dopisze to postaramy się dodać narzędzia wspomagające konwertowanie.

Pamiętać też należy, że nowe opisy to nie tylko zmiana szablonu. Nie wszystkie dane będą mogły być w nim umieszczone, nie wszystkie zdjęcia się będą nadawać więc praca człowieka jest tutaj absolutnie wymagana.

 

 

Link to postu

Mając na uwadze fakt, że na podmianę opisów poprzez Sello będziemy mieli tylko 2 miesiące chciałem zapytać czy możliwe byłoby dodanie opcji powielania jednej oferty na kilkadziesiąt innych różniących się tylko tytułami.

Jeżeli jeden towar wystawiony jest na 20 osobnych ofertach to łatwiej byłoby go rozbić wpisując listę tytułów niż mechanicznie kopiować pojedynczo ofertę i wklejać kolejne tytuły.

 

Mam kilka tysięcy towarów do rozbicia na kilkadziesiąt tysięcy ofert. Myślę, że nie jestem odosobniony w tym temacie.

 

Trzymam kciuki za Sello Team i za nowy opis :)

Link to postu

Mając na uwadze fakt, że na podmianę opisów poprzez Sello będziemy mieli tylko 2 miesiące chciałem zapytać czy możliwe byłoby dodanie opcji powielania jednej oferty na kilkadziesiąt innych różniących się tylko tytułami.

Jeżeli jeden towar wystawiony jest na 20 osobnych ofertach to łatwiej byłoby go rozbić wpisując listę tytułów niż mechanicznie kopiować pojedynczo ofertę i wklejać kolejne tytuły.

 

Mam kilka tysięcy towarów do rozbicia na kilkadziesiąt tysięcy ofert. Myślę, że nie jestem odosobniony w tym temacie.

 

Trzymam kciuki za Sello Team i za nowy opis :)

 

 

Na stronie Allegro jest napisane, że nowy opis oferty ma być wymagany na wszystkich aukcjach od czerwca, natomiast nowe aukcje będą wystawiane tylko z nowym opisem od lutego. Tak więc mamy na to ponad 6 miesięcy.

Link to postu

Mając na uwadze fakt, że na podmianę opisów poprzez Sello będziemy mieli tylko 2 miesiące chciałem zapytać czy możliwe byłoby dodanie opcji powielania jednej oferty na kilkadziesiąt innych różniących się tylko tytułami.

Jeżeli jeden towar wystawiony jest na 20 osobnych ofertach to łatwiej byłoby go rozbić wpisując listę tytułów niż mechanicznie kopiować pojedynczo ofertę i wklejać kolejne tytuły.

 

Mam kilka tysięcy towarów do rozbicia na kilkadziesiąt tysięcy ofert. Myślę, że nie jestem odosobniony w tym temacie.

 

Trzymam kciuki za Sello Team i za nowy opis :)

 

 

Czy chodzi Ci tutaj o przypadek, gdzie masz jeden opis i kilkadziesiąt różnych tytułów do wystawienia z jednego i tego samego opisu?

 

Sam się nad tym zastanawiałem przykładowo:

felgi Alu 5 śrub, rozstaw ... itd - jeden artykuł

 

i dalej wystawiasz go wiele razy pisząc:

- felgi volkswagen polo\

- felgi citroen xara

 

itd, czy o to chodzi?

 

 

Sam się nad tym zastanawiam jak to zautomatyzować. Przydałaby się obsługa wielowymiarowych macierzy danych albo tablic danych w polach własnych i to na modyfikatorach  ;D ;D ;D

 

Link to postu

 

 

Sam się nad tym zastanawiam jak to zautomatyzować. Przydałaby się obsługa wielowymiarowych macierzy danych albo tablic danych w polach własnych i to na modyfikatorach  ;D ;D ;D

 

 

 

Oczywiście z możliwością zmiany granicy całkowania oraz przylegających asymptot.

O obsłudze liczb zespolonych nawet nie wspominam bo to chyba oczywiste.

 

;D ;D

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...