Skocz do zawartości

NOWY OPIS OFERTY

Polecane posty

Kiedy 1.25 bez Beta? Ja nie mam nerwów na Beta...

Chyba nie tylko Ty ;)

Straciłem cały dzień chcąc wystawić kilka aukcji. Jak nie błędy z komunikacją allegro to błędy w sello. Wywalam obrazek z Towaru wgrywam inny obrazek pierwszy nazywał się Banner.jpg a drugi Top.jpg i co? po w graniu top.jpg pojawia się banner.jpg.

Niestety ale basta nie mam do tego siły.

Wystawiam aukcje wszystko pięknie to obrazki nie wiadomo skąd mają jakąś czarną ramkę.

 

Link to postu
A na kiedy planowana jest taka funkcjonalność? Jak wiadomo do czerwca wszystkie aukcje mają mieć nowy opis.

Nie oszukujmy się, konwerter od allegro czy jakikolwiek inny konwerter nie zrobi tego jak należy.

 

Będziemy ja realizować po wypuszczeniu wersji 1.25. Ile zajmie to nie chciałbym znowu zgadywać, ale raczej będzie to kwestia podejrzewam około miesiąca, biorąc pod uwagę, że im więcej osób przesiądzie się na 1.25 tym więcej otrzymamy różnych zgłoszeń do weryfikacji.

 

Żeby to wszystko miało jako taki wygląd trzeba zrobić szablon na nowo i opis WYMIENIĆ, a nie skonwertować.

Konwersja czy ponowne wygenerowanie, to w zasadzie nie ma znaczenia. Myślę, że obie te opcje będą dostępne, bo nie wszyscy jednak generują aukcje z szablonu.

 

I tu pytanie czy będzie można liczyć ST czy trzeba szukać innego rozwiązania (czyt. robić ręcznie Uśmiech)?

Myślę, że liczyć można. W końcu robimy oprogramowanie dla Was a nie dla siebie :).

 

Wystawiam aukcje wszystko pięknie to obrazki nie wiadomo skąd mają jakąś czarną ramkę.

Proszę wyłączyć w parametrach wysyłania danych skalowanie zdjęć, ramki znikną.

 

Pozostałe problemy będą wyeliminowane, ale jeszcze potrzebujemy na to z jeden dzień + dotestowanie tego do końca. Realnie na to patrząc wersja będzie w poniedziałek, jako że z zasady nie puszczamy wersji w piątek.

Link to postu

Trudno powiedzieć, bo wypuszczenie wersji zależy od testów oraz administratora naszych serwerów, który fizycznie się tym zajmuje. Bywa, że są już inne zlecenia w drodze więc godzinę ciężko ustalić. W piątek wyskoczył nam jeszcze jeden problem w testach i został już poprawiony i jest dzisiaj weryfikowany. Więc to trochę nam opóźniło o kilka godzin plan. Jeśli uda się dzisiaj puścić to będzie zapewne w godzinach 15-17. Jeśli do 17 nie pojawi się wersja, to zapewne jutro z rana.

Link to postu

Trudno powiedzieć, bo wypuszczenie wersji zależy od testów oraz administratora naszych serwerów, który fizycznie się tym zajmuje. Bywa, że są już inne zlecenia w drodze więc godzinę ciężko ustalić. W piątek wyskoczył nam jeszcze jeden problem w testach i został już poprawiony i jest dzisiaj weryfikowany. Więc to trochę nam opóźniło o kilka godzin plan. Jeśli uda się dzisiaj puścić to będzie zapewne w godzinach 15-17. Jeśli do 17 nie pojawi się wersja, to zapewne jutro z rana.

 

Aha czyli jutro na koniec dnia :)

Link to postu

:). Chciałbym aby moje słowa się spełniały, ale jeśli testy wykryją jakiś błąd krytyczny, z którym nie możemy puścić wersji to siłą rzeczy, musimy to poprawić. Tak było w piątek właśnie :).

 

Tak czy inaczej, na Allegro można jeszcze wystawiać aukcje ze starymi opisami, a wersja RTM już jest bardzo blisko :).

Link to postu

Czy jest jakiś sposób na podpięcie instrukcji PDF do aukcji z danym przedmiotem? Do tej pory linkowaliśmy w tekście, a teraz?

 

I druga kwestia, czy można zamiast pierwszego/ostatniego zdjęcia w aukcji dodać baner z nazwą firmy/grafiką itp.? Czy to już niezgodne?

 

Trzecia... Czy [Towar::Nazwa] [Towar::Opis] itp. będzie można dalej używać?

 

Link to postu

Dołączanie PDF allegro obiecuje. Ale to kwestia bliżej niesprecyzowanej przyszłości. W związku z tym i w Sello nie ma takiej opcji.

 

Zrobić technicznie tak się da, ale baner jest raczej niemile widziany przez Allegro. W opisie tylko dane dot. przedmiotu. W zakładkach u dołu o Sprzedającym.

 

Tag opisu u mnie działa. Spróbuj w szablonie opisu użyć kodu podanego przez Bartka jeśli chcesz, żeby opis się dzielił na linie:

[Towar::Opis|escape_xml|replace=`<BR>==<p>`|unescape_xml]

Link to postu

No to pięknie... Instrukcji producent nie daje drukowanej, a niektóre mają kilkadziesiąt stron... Ma ktoś pomysł jak zautomatyzować wysyłkę instrukcji do danego towaru na maila kupującego po zakupie?

 

Podany wyżej kod dzieli opis na sekcje? Jak to działa? Wklejam do pierwszej sekcji pod nazwą towaru czy do każdej kolejnej też?

Link to postu

Podany wyżej kod dzieli opis na sekcje? Jak to działa? Wklejam do pierwszej sekcji pod nazwą towaru czy do każdej kolejnej też?

 

Nie, nie dzieli na sekcje. Ale jeśli w Subiekcie masz wklejony opis html, to zamienia znak nowej linii

<br>

na dopuszczalny <p>. Korzyść taka, że łatwiej - jeśli jest taka potrzeba - pokopiować części opisu do nowych sekcji.

Link to postu

Będą działać. Powyższy kod należy użyć, jeśli opis w towarze nie zawiera paragrafów tylko znaki nowej linii < br > - Allegro nie dopuszcza takich znaków więc Sello je usuwa. Z pomocą na szczęście przychodzą modyfikatory, którymi można to przerobić na paragrafy :).

 

Obecnie sekcji nie da się wygenerować na podstawie pól towaru, trzeba zrobić odpowiedni szablon. Możliwość generowania sekcji automatycznie mamy w planach.

Link to postu

Czy przez modyfikatory jesteśmy w stanie dodawać nowe sekcje?

Mam na myśli szablon opisu, w którym robimy warunek, że jeżeli zdjęcie istnieje to dodaj sekcję lub jeżeli pole własne nie jest puste.

 

U mnie nie każdy towar ma identyczną liczbę zdjęć przez co musiałbym powielać szablony w zależności od ilości zdjęć w towarze. Dobrze myślę czy jest na to jakiś inny patent?

Link to postu

Czy przez modyfikatory jesteśmy w stanie dodawać nowe sekcje?

Mam na myśli szablon opisu, w którym robimy warunek, że jeżeli zdjęcie istnieje to dodaj sekcję lub jeżeli pole własne nie jest puste.

 

U mnie nie każdy towar ma identyczną liczbę zdjęć przez co musiałbym powielać szablony w zależności od ilości zdjęć w towarze. Dobrze myślę czy jest na to jakiś inny patent?

 

Dokładnie to samo mamy -szablon z większą ilością sekcji z fotami i a jak towar tylu nie ma to usuwamy ręcznie :(

Link to postu

Czy dobrze rozumiem?

Aukcje z nowym opisem, stworzone przez edytor Allegro mogę edytować w Sello i podpiąć pod szablon?

Czy Aukcje ze starym opisem, wystawione przez Allegro też można edytować w Sello, podpiąć szablon nowego opisu?

 

Na razie cały czas mowa o przygotowywaniu nowych aukcji do wystawienia. Edycja aukcji trwających - BarteK wspominał - za ok./ponad miesiąc może się pojawić.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...