Skocz do zawartości

Nowy synchronizator Subiekta 2.0

Polecane posty

1 minutę temu, Bartosz Rosa napisał:

Widzę, ze w Subiekcie jest opcja Powiel  pod skrótem Ctrl+D, czyli tak jak utwórz dokument w Sello. Podejrzewam, że w trakcie gdy Subiekt pod spodem przetwarza coś z Sello i nastąpi w Sello kliknięcie na Ctrl+D to wywołuje się funkcja w Subiekcie. Zauważyłem takie coś kilka razy u siebie podczas pracy i jest zgłoszone do poprawy.

Tylko kilka dni temu uruchomiliśmy automatyczne tworzenie Zk aby zakończyć pracę w Sello z CTRL+D, chyba że chodzi o sam proces nie zależny od człowieka.

Link to postu
18 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Widzę, ze w Subiekcie jest opcja Powiel  pod skrótem Ctrl+D, czyli tak jak utwórz dokument w Sello. Podejrzewam, że w trakcie gdy Subiekt pod spodem przetwarza coś z Sello i nastąpi w Sello kliknięcie na Ctrl+D to wywołuje się funkcja w Subiekcie. Zauważyłem takie coś kilka razy u siebie podczas pracy i jest zgłoszone do poprawy.

 

😎

 

 

  • Lubię to 1
Link to postu

Witam,

po aktualizacji sello i włączeniu nowego synchronizatora mam kilka pytań / sugestii

 

1) co najbardziej mi przeszkadza to nowy układ - zakładam, że jest to zamierzone działanie i zapewne nie da się tego przełączyć ale dla pewności spytam.

Chodzi o okno z detalami transakcji / towaru/ paczki itp które zawsze było pod listą a teraz wskoczyło z prawej strony

 

sello1.thumb.jpg.1cc3c4dacdbd2f51c09713085f5502eb.jpg

 

2) teraz już sam nie jestem pewien czy taka opcja była wcześniej ale wydaje mi się, że tak - nawet jeśli nie, to warto żeby była taka opcja.

W zakładce aukcje / szablony można wybrać 'serwis' ale nie widać konta którego dotyczą szablony. Oczywiście mogę przełączać konta za pomocą 'pokazuj dane z konta' ale powoduje to uciążliwe klikanie i przełączanie się między kontami np gdy chcemy poprawić jeden szczegół w szablonach danego produktu na kilku kontach

 

3) u mnie, domyślny układ transakcji to taki, że najnowsze są na górze listy.

Wcześniej podczas tworzenia dokumentów końcowych (zakładam, że innych też), synchronizator niezależnie od widoku zaczynał od najstarszej transakcji, teraz robi to chyba 'lecąc od góry' - przy moim układzie 'od tyłu' czyli od najnowszych zamówień a nie najstarszych

 

sello2.thumb.jpg.6cbbef502b5242bbc7c5b163d9b94ad7.jpg

 

 

Dla testu jak zmieniłem widok, że najstarsze są u góry to wyszło prawidłowo czyli zgodnie z chronologią zamówień 

 

Edytowane przez Mateusz D.
Link to postu

Chwile po napisaniu postu objawił się problem, i to już mogących znacznie utrudnić pracę 

 

Działamy na subiekt GT, w sello tworzenie automatycznych zamówień jest wyłączone i od razu lecimy z dokumentami końcowymi CHYBA ŻE klient np prosi o zmianę modelu / koloru itp. W takim przypadku tworzę ręcznie dokument wstępny poprawiając jak życzy sobie klient i zapisuje; na końcu tworzone są dokumenty sprzedaży poprzez opcję 'utwórz dokumenty końcowe'

W nowej wersji zamówienie tworzy się prawidłowo. Gdy otworze je bezpośrednio w subiekcie lub poprzez opcje pokaż / popraw w sello wszystko jest ok, natomiast przy tworzeniu dokumentu końcowego, niezależnie czy chcę to zrobić ręcznie, poprzez opcję 'dokument końcowy' czy 'dokumenty końcowe' zamówienie za każdym razem wraca do stanu pierwotnego (czyli jak pobrało z allegro, jeszcze przed ręcznie wprowadzonymi zmianami) i w taki sposób tworzy się dokument

 

Link to postu
21 godzin temu, Mateusz D. napisał:

co najbardziej mi przeszkadza to nowy układ

To nie jest związane z nową wersją. Zmiana widoku była dodana już kilka wersji temu i można ją zmieniać z poziomu menu "hamburgerowego"

obraz.png.c4e1178be3c87d1bacd760c7deddce90.png

21 godzin temu, Mateusz D. napisał:

W zakładce aukcje / szablony można wybrać 'serwis' ale nie widać konta którego dotyczą szablony.

Kolumna serwis, jeśli nie jest włączona to Ctrl+Shift+K. Jeśli jest włączona to prawdopodobnie została ściśnięta do 0 szerokości. Trzeba złapać za ramkę pionową w miejscu gdzie powinna być i rozciągnąć w prawo, ewentualnie przywrócić domyślne ustawienia listy w oknie konfiguracji Ctrl+Shift+L.

 

21 godzin temu, Mateusz D. napisał:

Wcześniej podczas tworzenia dokumentów końcowych (zakładam, że innych też), synchronizator niezależnie od widoku zaczynał od najstarszej transakcji, teraz robi to chyba 'lecąc od góry'

Muszę skonsultować z czego wynika obecnie kolejność. Najprawdopodobniej dodawane są w kolejności sortowania listy transakcji, przy czym nowy mechanizm synchronizacji nie gwarantuje utrzymania tej kolejności. Jeśli tworzenie jakiegoś dokumentu się nie uda to może ponowić próbę jego utworzenia na końcu synchronizacji.

 

21 godzin temu, Mateusz D. napisał:

zamówienie za każdym razem wraca do stanu pierwotnego

Tworzenie dokumentu końcowego powoduje wywołanie aktualizacji ZK - inaczej mogło by dojść do sytuacji, że zmiana czegoś w transakcji nie została by odzwierciedlona na dokumencie końcowym. Taka aktualizacja była również w starym synchronizatorze - być może nowy synchronizator nie weryfikuje czy coś się zmieniło w transakcji i robi ją zawsze - zweryfikujemy to. Natomiast czy to w starym czy w nowym, aktualizacja ręczna ZK nie jest wskazana, bo jakakolwiek zmiana w transakcji spowoduje nadpisanie tych zmian dokonanych w Subiekcie.

Link to postu
2 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

To nie jest związane z nową wersją. Zmiana widoku była dodana już kilka wersji temu i można ją zmieniać z poziomu menu "hamburgerowego"

Ufff. Super, bardzo dziękuję.

To straszne jak człowiek przyzwyczaja się do pewnych rzeczy....

 

2 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Kolumna serwis, jeśli nie jest włączona to Ctrl+Shift+K. Jeśli jest włączona to prawdopodobnie została ściśnięta do 0 szerokości. Trzeba złapać za ramkę pionową w miejscu gdzie powinna być i rozciągnąć w prawo, ewentualnie przywrócić domyślne ustawienia listy w oknie konfiguracji Ctrl+Shift+L.

Kolumnę serwis widzę, natomiast widnieje w niej 'Allegro'. Moją sugestią było aby dostępna byłą także kolumna z nazwą konta, w tym przypadku, w serwisie allegro 

 

2 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Natomiast czy to w starym czy w nowym, aktualizacja ręczna ZK nie jest wskazana, bo jakakolwiek zmiana w transakcji spowoduje nadpisanie tych zmian dokonanych w Subiekcie.

Być może źle napisałem. Nie edytuję stworzonego już ZK (automatyczne tworzenie ZK mamy wyłączone) tylko jeśli jest taka potrzeba, to tworzę ZK tak aby poprawić zamówienie wg prośby klienta.

Przykład: klient kupuje dwie czarne czapki, ale w wiadomości dla sprzedającego prosi o 1 czarną i 1 białą - jeśli mielibyśmy automatyczne tworzenie dokumentów (niezależnie czy wstępnych czy końcowych) wskoczyłyby 2 czarne. 

W naszym przypadku,  ręcznie tworzę ZK poprzez (CTRL + D) - oczywiście, pierwotnie ładują się dwie czarne, i na tym etapie edytuję zamówienie zgodnie z prośbą klienta; zapisuję. Wcześniej, jak na końcu wywołane było tworzenie dokumentów końcowych, do takiej transakcji automatycznie wystawiał się dokument sprzedaży uwzględniający zmiany naniesione podczas tworzenia ZK. Gdybym chciał stworzyć dokument końcowy poprzez (CTRL + S) 'załadowałoby' mi się zamówienie z wprowadzonymi wcześniej zmianami.

 

Na ten moment, niezależnie czy chcę stworzyć dokument ręcznie czy automatycznie, sello tworzy dokument sprzedaży nie biorąc pod uwagę stworzonego wcześniej ZK tylko 'wrzuca' dwie czarne czapki tak jak zostało bezpośrednio z allegro

 

 

Link to postu
54 minuty temu, Mateusz D. napisał:

Kolumnę serwis widzę, natomiast widnieje w niej 'Allegro'. Moją sugestią było aby dostępna byłą także kolumna z nazwą konta, w tym przypadku, w serwisie allegro 

Jasne, z rozpędu odpisałem :). Zapisane do zrobienia.

58 minut temu, Mateusz D. napisał:

Na ten moment, niezależnie czy chcę stworzyć dokument ręcznie czy automatycznie, sello tworzy dokument sprzedaży nie biorąc pod uwagę stworzonego wcześniej ZK tylko 'wrzuca' dwie czarne czapki tak jak zostało bezpośrednio z allegro

To prawdopodobnie jest kwestia tego, w którym momencie podczas wystawiania dokumentu końcowego jest on wiązany z ZK (mam na myśli techniczne aspekty jak to robi nowy synchronizator). Jeśli na samym początku to wtedy dane z Sello nadpisują to co tam było ustawione w ZK, jeśli by robił na końcu wtedy dane z ZK się przepiszą samoistnie i zostaną utracone zmiany wprowadzone w transakcji. Doprecyzuję ten temat jak to jest, ale wiem, że w starym synchronizatorze od tej kolejności zależało wiele rzeczy i na dodatek część osób chciała tak a część inaczej. A to np uwagi miały być brane z ZK, a to z Sello generowane od nowa. Wydaje mi się, że obecnie bezpieczniej jest przyjąć takie działanie, aby wszelkie zmiany nanosić w transakcji a nie w ZK.

 

Link to postu
24 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Wydaje mi się, że obecnie bezpieczniej jest przyjąć takie działanie, aby wszelkie zmiany nanosić w transakcji a nie w ZK.

OK. Sprawa jasna. Chyba tak będzie najprościej.

Z mojej strony temat zakończony, natomiast jak się tak zastanowić to generalnie, na ten moment obsługa zamówień w sello chyba nie sprowadza się do niczego innego jak 'fizycznego' utworzenia zamówienia w systemie sprzedaży. Jeśli wszystkie wprowadzone zmiany (odnośnie towarów, cen i komentarzy) mogą ale nie muszą być przeniesione do dokumentu sprzedaży to w zasadzie wystarczyła opcja twórz/nie twórz ZK, która część firm w jakimś stopniu obsługuje.

Piszę to absolutnie bez ironii ani przekąsu tylko tak czysto hipotetycznie się zastanawiam czy w takim układzie ogarnianie tego zagadnienia, co jak przypuszczam też wiąże się z sporą ilością pracy, ma sens. 

Link to postu

Tak, tworzenie ZK jest w zasadzie głównie po to, aby zarezerwować stany już w momencie zakupu - co w niektórych przypadkach jest istotne. Natomiast sam fakt, że ZK w Subiekcie można wykorzystać w taki czy inny sposób do innych celów to jest już domena Subiekta. Sello musiało by uczestniczyć w całym takim procesie przetwarzania ZK po stronie Subiekta i odpowiednio się zachować. Jak można się domyślić, taka dwustronna synchronizacja to nie jest prosta sprawa i wiele programów, których jednym z głównych celów jest np synchronizacja pomiędzy urządzeniami sobie z tym nie radzi (np kalendarze). Więc jeśli to nie jest kluczowa funkcja to lepiej aby synchronizacja zachodziła tylko w jedną stronę - czyli z Sello do Subiekta. Trzeba tylko pilnować tego, aby zmieniać dane w źródle.

Nie wszystkie dane się jeszcze aktualizują w zamówieniu (które pochodzą z transakcji) więc w najbliższym czasie będą tam poprawki.

Link to postu

Mam temat którego nie rozumiem, 2 bazy sello działają na 1 bazie nexo, i pomimo że wg mnie ustawienia są takie same, to osoba wystawiająca dokument w nexo z sello W jest różna i sie zmienia od zalogowanego użytkownika, a na bazie Sello K pomimo tych samych ustawień zawsze na dokumencie z nexo jest jedna i ta sama osoba wystawiająca dokument a również powinny być różne

 

Dodatkowa sprawa to nie można wygenerować dokumentów końcowych zbiorczo, jedynie pojedynczo się udaje co opóźnia pracę.

obraz.thumb.png.c59010d081bf055d9db3f7d8d2318eb4.png

obraz.thumb.png.e9c39f617bb83f9ed894820ee70ed42e.png

Link to postu
4 godziny temu, Mateusz D. napisał:

Z mojej strony temat zakończony,

Może jeszcze jedna małą rzecz, w zasadzie szczegół...

Podczas edycji zamówienia z poziomu transakcji, po wybraniu towarów z kartoteki wskakują ceny cennikowe natomiast na różnych aukcjach testujemy różne strategie cenowe więc zdarza się tak, w takim momencie trzeba poprawić także cenę na inną niż kartotekową. Przy wpisaniu 'z ręki' wszystko jest OK natomiast w tym momencie nie działa wklejanie. Tzn przy użyciu (CTRL + V) wartość się pojawia, natomiast nie jest uwzględniana w rozliczeniu, a jeśli w takim momencie zapisze się dane transakcji to także na dokumencie wstępnym / końcowym cena jest brana z kartoteki.

Tak jak wspomniałem mała pierdoła i specjalnie nie utrudniająca życia ale mimo wszystko...

Link to postu
16 godzin temu, Marek Zbikowski napisał:

Mam temat którego nie rozumiem, 2 bazy sello działają na 1 bazie nexo, i pomimo że wg mnie ustawienia są takie same, to osoba wystawiająca dokument w nexo z sello W jest różna i sie zmienia od zalogowanego użytkownika, a na bazie Sello K pomimo tych samych ustawień zawsze na dokumencie z nexo jest jedna i ta sama osoba wystawiająca dokument a również powinny być różne

Zweryfikujemy taki scenariusz. A na tych bazach pracuje jedna czy więcej osób? Można spróbować zmapować użytkowników wybierając dokładnie konkretną osobę (nie wszyscy) i sprawdzić czy wtedy będzie działać poprawnie.

 

16 godzin temu, Marek Zbikowski napisał:

nie można wygenerować dokumentów końcowych zbiorczo

W transakcji jest parametr o nazwie Sposób wystawienie dokumentu końcowego na zakładce CECHY.

 

obraz.png.8ed294183d2348f294b6f2c742ae94a2.png

Czy on jest ustawiony na zbiorczo czy z możliwością edycji?

 

13 godzin temu, Mateusz D. napisał:

przy użyciu (CTRL + V) wartość się pojawia, natomiast nie jest uwzględniana w rozliczeniu, a jeśli w takim momencie zapisze się dane transakcji to także na dokumencie wstępnym / końcowym cena jest brana z kartoteki.

Mamy taki problem zgłoszony, podbiję jego priorytet.

Link to postu
18 godzin temu, Marek Zbikowski napisał:

i pomimo że wg mnie ustawienia są takie same, to osoba wystawiająca dokument w nexo z sello W jest różna i sie zmienia od zalogowanego użytkownika, a na bazie Sello K pomimo tych samych ustawień zawsze na dokumencie z nexo jest jedna i ta sama osoba wystawiająca dokument a również powinny być różne

Generalnie przy takim ustawieniu jak na zdjęciu, czyli mapowaniu (wszyscy)->użytkownik nexo, niezależnie kto będzie zalogowany dokument będzie wystawiony przez wybranego użytkownika nexo. Jeśli w pierwszym przypadku nie występuje taka zmiana to być może wykorzystywana została funkcja przelogowania użytkownika z menu Sello - nie działa ona poprawnie przy korzystaniu z Subiekta nexo i będzie zmieniona na całkowity restart programu.

 

Jeśli każda osoba z Sello ma być widoczna jako osoba wystawiająca to w mapowaniu trzeba dodać każdą osobę, czyli:

jan kowalski w Sello -> jan kowalski w nexo

ferdek kiepski w Sello-> ferdek w nexo

 

Tylko przy takim ustawieniu zalogowany użytkownik Sello będzie przenoszony do nexo według mapowania.

Link to postu

To zamapuję każdego z osobna.

 

Wrócę natomiast do jeszcze jednego tematu zwiazanego z JPK i nazwami klientów. Poruszałem ten temat przy starym synchronizatorze ale na nowym występuje nadal, chodzi o tą nazwę użytkownika która idzie do JPK:

 

usunięto załącznik

 

Nadal masa klientów jest z nazwą S_ na początku i tak idzie do JPK pomimo haczyka żeby tworzył zamówienia dopiero gdy są gotowe do przetwarzania.

Występuje to głównie przy fakturach (przy paragonach sporadycznie ale one problemem nie są)

obraz.png.4c838260725d1bf98d1df8651e04b957.png

 

Link to postu

Ok zweryfikujemy jeszcze jedną tezę, być może blokada tworzenia ZK nie blokuje tworzenia kontrahentów i powstają oni zbyt wcześnie (gdy nie mają pobranych jeszcze pełnych danych).

 

Jeszcze żeby doprecyzować, to S_ pojawia się dlatego, ze jest prefiks symbolu ustawiony w konfiguracji na zakładce KLIENCI. Jego usunięcie spowoduje, że tego przedrostka nie będzie w nexo, ale jak rozumiem to nie jest problemem, tylko to, że w polu nabywca ląduje login z Allegro?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...