Skocz do zawartości

Problem przy wystawianiu aukcji

Polecane posty

Witam

 

Mam kolejny problem po ściągnięciu najnowszej wersji 1.18.1 jak chcę wystawić aukcję.

 

W przygotowanych zniknęła mi kolumna "ustaw ilość" nie mogę poustawiać sobie ilość.

 

Można temu jakoś zaradzić?

1. W aukcjach przygotowanych ppm i operacje na liście - tutaj ustawiasz kolumny jakie chcesz mieć i ich parametry, możesz też wybrać "przywróć domyślne".

 

2. W aukcjach przygotowanych zaznaczasz wybrane aukcje, ppm i zmiany zbiorcze - tutaj możesz sobie zbiorczo zmienić wiele rzeczy w zaznaczonych aukcjach - między innymi ilość.

 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

A jak mam to sprawdzić? Jestem kompletnie "zielona" w tej kwestii, wiec proszę o wyjaśnienie jak kompletnemu laikowi. A jesli to rzeczywiście problem tkwi w rozmiarze bazy danych, to co mamy zrobić? Czy można jakos zwiększyć ten limit, albo zwolnic miejsce na serwerze? Dodam, ze pozostałe czynności Sello wykonuje prawidłowo. Problem pojawia sie tylko przy wystawianiu aukcji.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Witam,

mam problem z wystawieniem około połowy aukcji. Część została wstawiona z identycznymi parametrami, a część zawisła.

Próbuje, przestawiam parametry wybierając np. innego producenta dla sprawdzenia i nic...  :(

W raporcie wyskakują mi poniższe błędy:

 

Zdalny serwer zwrócił błąd:

Niepoprawne przekazanie parametrów struktury (np. przekazano nieistniejące pole formularza sprzedaży).  - fid: 4448

Nieprawidłowa wartość parametru: Producent (0x80004005)

 

Dodatkowo dubluje się kategoria i kazda aukcja wymaga ingerencji u ponownego wybrania kategorii - np.: Dla Dzieci > Zabawki > Zabawki > Dla niemowląt > Dla niemowląt > Grzechotki i gryzaki.

Dublują się "zabawki" i "Dla niemowląt"

 

Wersja sello 1.19.0 beta1

Problem występował tez na poprzedniej wersji.

 

Proszę o pomoc  :)

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Witam,

dotyczy aukcji w katergorii 253184, przy próbie pobrania opłat za aukcję zgłaszany jest błąd: "Nie podano parametry wymaganego dla danej kategorii, Pojemność opakowania fid 24707. Nieprawidłowa wartość parametru, nie można odczytać pola".

 

Zasadniczo wszystko jest jasne, ale w sello nie ma takiego pola do uzupełnienia.

"Wysyłanie aukcji nie powiodło się."

 

Proszę o pomoc.

Link to postu

Witam,

dotyczy aukcji w katergorii 253184, przy próbie pobrania opłat za aukcję zgłaszany jest błąd: "Nie podano parametry wymaganego dla danej kategorii, Pojemność opakowania fid 24707. Nieprawidłowa wartość parametru, nie można odczytać pola".

 

Zasadniczo wszystko jest jasne, ale w sello nie ma takiego pola do uzupełnienia.

"Wysyłanie aukcji nie powiodło się."

 

Proszę o pomoc.

Lista porad - pkt 1.8

Link to postu

Witam p.Bartku,

 

od momentu zainstalowania nowej wersji 1.19.0 mam problemy z wystawianiem aukcji, za każdym razem pojawia się komunikat: Zdalny serwer zwrócił błąd itd. fid:19952  problem z parametrem stan. Nadmienię, że nieważne czy wybiorę "wybierz", "nowy"

, "używany" - komunikat jest ten sam. Za którymś razem pójdzie, ale jest to kłopotliwe, bo czasami w ogóle nic nie mogę zrobić.

pozdrawiam

Anna Wiśniewska

Link to postu

Teoretycznie powinno pomóc pobranie kategorii i atrybutów z opcją wymuszenia. Czasami trzeba powtórzyć to pobranie, zwłaszcza jeśli Allegro przeprowadzało zmiany w obrębie kategorii lub atrybutu i nie wszystko się jeszcze dobrze zaktualizowało po stronie serwera webapi Allegro.

 

Czy błąd dla jednej konkretnej aukcji mija sam? Można sprawdzić po wybraniu odpowiedniej wartości opłaty za wystawienie aukcji.

Link to postu

Witam p.Bartku,

 

od momentu zainstalowania nowej wersji 1.19.0 mam problemy z wystawianiem aukcji, za każdym razem pojawia się komunikat: Zdalny serwer zwrócił błąd itd. fid:19952  problem z parametrem stan. Nadmienię, że nieważne czy wybiorę "wybierz", "nowy"

, "używany" - komunikat jest ten sam. Za którymś razem pójdzie, ale jest to kłopotliwe, bo czasami w ogóle nic nie mogę zrobić.

pozdrawiam

Anna Wiśniewska

 

Oprócz pobrania kategorii oraz ew. zmianie parametrów w zakładce aukcji 'Specyficzne' trzeba (mimo, że wszystko może wyglądać na oko OK) zmienić kategorię w "Podstawowe" (nawet na taką samą jak była, ale wykona się wtedy odświeżenie zakładki 'Specyficzne') lub tylko wejść i wyjść z zakładki 'Specyficzne'.

Link to postu

Witam

 

Mam problem z wystawianiem aukcji. Dopiero zaczynam pracę z Sello i ogrom problemów z tą aplikacją zaczyna mnie już zniechęcać. Nowym problemem jest ten że nie mogę wystawić ponownie zakończonych aukcji. Komunikat jaki mi się wyświetla to "brak opisu" i program nie dodaje aukcji do ponownego wystawienia. Tylko że kilka dni temu wystawiałem kilka zakończonych aukcji i tego kłopotu nie było. Dodatkowo jak klikam w link z aukcji to wyświetla się bez problemu ale po wejściu w panel opisu z poziomu Sello mam wrażenie jakby zakładka opis była zablokowana nie mam wejścia do żadnych funkcji z tego poziomu nie działają żadne klawisze. Proszę o poradę jak poradzić sobie z tym problemem.

 

Pozdrawiam

Andrzej

Link to postu

Witam

 

Mam problem z wystawianiem aukcji. Dopiero zaczynam pracę z Sello i ogrom problemów z tą aplikacją zaczyna mnie już zniechęcać. Nowym problemem jest ten że nie mogę wystawić ponownie zakończonych aukcji. Komunikat jaki mi się wyświetla to "brak opisu" i program nie dodaje aukcji do ponownego wystawienia. Tylko że kilka dni temu wystawiałem kilka zakończonych aukcji i tego kłopotu nie było. Dodatkowo jak klikam w link z aukcji to wyświetla się bez problemu ale po wejściu w panel opisu z poziomu Sello mam wrażenie jakby zakładka opis była zablokowana nie mam wejścia do żadnych funkcji z tego poziomu nie działają żadne klawisze. Proszę o poradę jak poradzić sobie z tym problemem.

 

Pozdrawiam

Andrzej

 

Musisz pobrać pełne dane z allegro żeby w aukcjach zakończonych był opis. Zadziała to za wyjątkiem aukcji, które skończyły się kilka miesięcy temu i allegro już je zarchiwizowało.

Link to postu

A zablokowane do edycji zakładki są wtedy, jeśli się wchodzi w aukcje trwające i zakończone. Edycja jest odblokowana tylko dla nowych aukcji jeszcze nie wysłanych do serwisu.

 

Aby wystawić aukcję musi być ona kompletna (mieć wypełnione wszystkie wymagane pola, w tym opis). Jeśli była powielona z jakiejś aukcji trwającej bądź zakończonej i nie ma w niej opisu, to prawdopodobnie ta zakończona była pobrana do Sello bez pełnych danych (czyli bez zdjęć i opisu).

Z poziomu Wyślij/Odbierz > serwisy aukcyjne > Odbierz można wybrać jakie dane mają zostać pobrane z serwisu. W tym wypadku należy zaznaczyć aukcje oraz "Pobierz pełne dane" + "Tylko dla niekompletnych aukcji". Pobieranie takie trwa dłużej więc jeśli nie ma potrzeby to nie trzeba tych danych pobierać.

Link to postu

Ściągnąłem pełne dane z Allegro i jedyny efekt jest taki że do transakcji wskoczyła mi sprzedaż do której już wystawiłem paczkę i nie mogę się jej pozbyć zakończone aukcje dalej nie mają opisów.

 

Pozdrawiam Andrzej

 

Edycja 14:49 12-10-2015

 

Ściągałem pełne dane na różne sposoby z różnymi zaznaczonymi opcjami ciągle mam aukcje bez opisów, ściągnięcie pełnych danych to nie jest rozwiązanie problemu. Będę chyba musiał wszystkie aukcje wystawić z poziomu allegro i zmarnować kolejną godzinę na ponowne powiązanie ich z przedmiotami z kartoteki.

 

Pozdrawiam Andrzej

Link to postu

Ściągnąłem pełne dane z Allegro i jedyny efekt jest taki że do transakcji wskoczyła mi sprzedaż do której już wystawiłem paczkę i nie mogę się jej pozbyć zakończone aukcje dalej nie mają opisów.

 

Pozdrawiam Andrzej

 

Edycja 14:49 12-10-2015

 

Ściągałem pełne dane na różne sposoby z różnymi zaznaczonymi opcjami ciągle mam aukcje bez opisów, ściągnięcie pełnych danych to nie jest rozwiązanie problemu. Będę chyba musiał wszystkie aukcje wystawić z poziomu allegro i zmarnować kolejną godzinę na ponowne powiązanie ich z przedmiotami z kartoteki.

 

Pozdrawiam Andrzej

1. W parametrach wysyłania i odbierania - upewnij się że masz zaznaczone opcje jak poniżej

5aa37f9c1e7d7_pobieranie_penych_danych1.jpg.50a0a4c760f8390cb5d121ddba1f2b9f.jpg

 

2. Potem kliknij wyślij/odbierz odbierz dla serwisów aukcyjnych

5aa37f9c2a450_pobieranie_penych_danych2.jpg.950ced3a7bc676c05118e0d5f4764fa3.jpg

 

3. Po tej akcji pokaże się okienko - upewnij się że masz zaznaczone opcje jak poniżej i kliknij ok

5aa37f9c356d4_pobieranie_penych_danych3.jpg.1c8bb5c776637c16b9dd90d1ae652c23.jpg

 

Jak się skończy pobieranie to wchodzisz najpierw na aukcję którą chcesz powielić i w zakładce opis upewnij się że masz opis. Jeśli po takim pobraniu danych nadal nie będziesz mieć opisów w aukcjach to daj znać ze szczegółami, skąd te aukcje wzięły się na Allegro, dokładne daty wystawiania i ewentualne print screeny z Sello. Możesz zamazać wrażliwe dane. Która wersja Sello i jaki Windows. I sprawdź czy w raporcie są jakieś błędy.

 

Dodatkowo jeśli dopiero zaczynasz z Sello to polecam podpięty u góry poradnik "od instalacji Sello do pierwszej paczki..." i "listę porad..."

 

Link to postu

Ostatnia manipulacja w opcjach pomogła ale tak naprawdę nie wiem czy jest to efekt zmian w opcjach czy tego że wystawiłem aukcje ponownie przez panel allegro. W błędzie z pobrań allegro wyświetlało się co następuje:

"Ostatnia operacja nie powiodła się.

Zdalny serwer zwrócił błąd:

Niepoprawna wersja kategorii lub pól sprzedaży. Proszę sprawdzić lokalne wersje i uaktualnić oprogramowanie!

 

Uruchomiono automatyczne pobieranie kategorii i parametrów z serwisu."

 

Ale błąd ten pojawił się dopiero po ostatniej aktualizacji globalnych parametrów wysyłania i odbierania. Wcześniej żadnego błędu nie było. Ustawienia parametrów odbierania wcześniej miałem takie same jak tutorialu z tego forum.

 

Wystawiając przez panel allegro nie mogłem wystawić aukcji automatycznie przez opcję wystaw szybko bo pojawiał się komunikat o zmianie kategorii. Zatem może u źródła problemu wisiały jakieś zmiany w allegro i nie dostosowanie do nich Sello.

 

Jakbyście jeszcze mogli mi poradzić co zrobić ze zdublowaną transakcją która pojawiła mi się po ściągnięciu pełnych danych było by super. Transakcja jest z soboty mam już wygenerowaną do nie paczkę (ba nawet jest wysłana) ale pojawiła mi się ponownie w zakładce "do paczek".

 

Wersja oprogramowania na dzień dzisiejszy to 1.18.3.2150,

Windows 7 prof sp1

 

Bardzo dziękuje za dotychczasową pomoc. Jestem mile zaskoczony suportem aplikacji.

 

Pozdrawiam

Andrzej

Link to postu

Ostatnia manipulacja w opcjach pomogła ale tak naprawdę nie wiem czy jest to efekt zmian w opcjach czy tego że wystawiłem aukcje ponownie przez panel allegro. W błędzie z pobrań allegro wyświetlało się co następuje:

"Ostatnia operacja nie powiodła się.

Zdalny serwer zwrócił błąd:

Niepoprawna wersja kategorii lub pól sprzedaży. Proszę sprawdzić lokalne wersje i uaktualnić oprogramowanie!

 

Uruchomiono automatyczne pobieranie kategorii i parametrów z serwisu."

 

Ale błąd ten pojawił się dopiero po ostatniej aktualizacji globalnych parametrów wysyłania i odbierania. Wcześniej żadnego błędu nie było. Ustawienia parametrów odbierania wcześniej miałem takie same jak tutorialu z tego forum.

 

Wystawiając przez panel allegro nie mogłem wystawić aukcji automatycznie przez opcję wystaw szybko bo pojawiał się komunikat o zmianie kategorii. Zatem może u źródła problemu wisiały jakieś zmiany w allegro i nie dostosowanie do nich Sello.

 

Jakbyście jeszcze mogli mi poradzić co zrobić ze zdublowaną transakcją która pojawiła mi się po ściągnięciu pełnych danych było by super. Transakcja jest z soboty mam już wygenerowaną do nie paczkę (ba nawet jest wysłana) ale pojawiła mi się ponownie w zakładce "do paczek".

 

Wersja oprogramowania na dzień dzisiejszy to 1.18.3.2150,

Windows 7 prof sp1

 

Bardzo dziękuje za dotychczasową pomoc. Jestem mile zaskoczony suportem aplikacji.

 

Pozdrawiam

Andrzej

To po kolei :)

1. Jak na przyszłość wyskoczy taki błąd w Sello:

"Ostatnia operacja nie powiodła się.
Zdalny serwer zwrócił błąd:
Niepoprawna wersja kategorii lub pól sprzedaży. Proszę sprawdzić lokalne wersje i uaktualnić oprogramowanie!

Uruchomiono automatyczne pobieranie kategorii i parametrów z serwisu."

i po skończeniu automatycznego pobierania parametrów, nadal nie będziesz w stanie wystawić aukcji to ręcznie wymuś pobranie kategorii - diabełek/narzędzia/synchronizuj parametry z serwisu - zaznacz "wymuś..." i ok. Dokładniej opisane w liście porad do Sello - pkt 1.8.

 

2. Ciężko powiedzieć co się dokładnie stało bo aukcje masz wystawione spoza Sello i dodatkowo wyskoczył błąd kategorii świadczący o tym, że być może w tym samym czasie Allegro zmieniło jakieś parametry specyficzne. Na pewno nie jest to wina Sello bo aukcje nie zostały wystawione z Sello, i jak wszystko już działa to tak naprawdę nie ma co teraz drążyć tego tematu. Po prostu na przyszłość jak już w całości przejdziesz na Sello to postaraj się również przejść na model wystawiania aukcji z Sello, czyli ten opisany w poradniku "od instalacji Sello do pierwszej paczki..." Wtedy nie będzie problemów z ponownym wystawianiem aukcji bo wszystkie dane będziesz mieć w Sello już na starcie plus od razu powiązanie aukcji z towarami i możliwość wystawiania dokumentów sprzedaży z Subiekta.

 

3. Co do zdublowanej transakcji to też mogło się coś namieszać gdy uruchamiałeś w Sello różne pobierania. Jak zaczniesz na bieżąco pracować z Sello to takie sytuacje nie powinny mieć miejsca. Teraz ustaw status tej transakcji jako anulowana i będzie z głowy. Sprawdź tylko najpierw:

-czy to nie jest ta sama transakcja, czyli czy w zakładce "wszystkie" masz dwie takie same transakcje,

-czy to jest na pewno zdublowana transakcja, czy może klient dokonał ponownego zakupu na tej aukcji - najprościej wejdź na taką aukcję w Allegro i w liście "oferty kupna" sprawdź ile razy masz nick tego kupującego i ile sztuk kupił.

 

 

 

Dodatkowo pragnę zauważyć, że już od jakiegoś czasu Allegro zmienia wygląd aukcji i jak zwykle zapewniają, że nie będzie to miało żadnego znaczenia dla użytkowników ale jak zwykle wychodzi na to, że ma to olbrzymie znaczenie i masę problemów, zwłaszcza dla kupujących ;)

Link to postu

Walki z Sello ciąg dalszy.

 

Przeglądałem forum w związku z edycją HTML i poza informacją że Sello nie za bardzo sobie z tym radzi nie znalazłem nic sensownego. Nie wiem czy to właściwe miejsce na ten problem ale poniekąd jest to problem z wystawianiem aukcji. Zakupiłem Sello by usprawnić i rozwinąć handel na Allegro. Zaczynałem z pułapu pewnej ilości aukcji z wykupionym szablonem aukcji zrobionym na zamówienie. W założeniu moja praca z Sello miała wyglądać w taki sposób że istniejące aukcje integrują się z systemem i do istniejącego szablonu dodaję nowe aukcje. Niestety okazało się że to tylko pobożne życzenia. Prawie każda aukcja pobrana z allegro wygląda w edytorze html inaczej. Niektóre wyglądają normalnie tak jak w serwisie aukcyjnym. W innych znikają niektóre elementy np baner na początku opisu, jeszcze inne tracą całkowicie układ strony i paneli allegro. Niestety nie ma żadnej reguły które aukcje wyglądają tak a które inaczej. Nie rozumiem systemu i powodu dla którego Sello zmienia sobie te opisy bo sam kod HTML wydaje się być taki sam, a w podglądzie wyglądają inaczej. Najgorsze jest to że jak próbowałem wystawiać aukcje przez Sello to powystawiały się z błędami dzięki czemu mam na przykład aukcję z ogromną białą dziurą po banerze. Może ktoś opracował jakąś skuteczną metodę zmuszenia Sello do normalnej współpracy z zewnętrznymi szablonami lub tworzenia opisów w jakiejś zewnętrznej aplikacji i umieszczania ich w sello bez narażenia na to że sobie samo pozmienia układ i zawartość opisu. W miarę możliwości proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam

Andrzej Wolski

Link to postu

Walki z Sello ciąg dalszy.

 

Przeglądałem forum w związku z edycją HTML i poza informacją że Sello nie za bardzo sobie z tym radzi nie znalazłem nic sensownego. Nie wiem czy to właściwe miejsce na ten problem ale poniekąd jest to problem z wystawianiem aukcji. Zakupiłem Sello by usprawnić i rozwinąć handel na Allegro. Zaczynałem z pułapu pewnej ilości aukcji z wykupionym szablonem aukcji zrobionym na zamówienie. W założeniu moja praca z Sello miała wyglądać w taki sposób że istniejące aukcje integrują się z systemem i do istniejącego szablonu dodaję nowe aukcje. Niestety okazało się że to tylko pobożne życzenia. Prawie każda aukcja pobrana z allegro wygląda w edytorze html inaczej. Niektóre wyglądają normalnie tak jak w serwisie aukcyjnym. W innych znikają niektóre elementy np baner na początku opisu, jeszcze inne tracą całkowicie układ strony i paneli allegro. Niestety nie ma żadnej reguły które aukcje wyglądają tak a które inaczej. Nie rozumiem systemu i powodu dla którego Sello zmienia sobie te opisy bo sam kod HTML wydaje się być taki sam, a w podglądzie wyglądają inaczej. Najgorsze jest to że jak próbowałem wystawiać aukcje przez Sello to powystawiały się z błędami dzięki czemu mam na przykład aukcję z ogromną białą dziurą po banerze. Może ktoś opracował jakąś skuteczną metodę zmuszenia Sello do normalnej współpracy z zewnętrznymi szablonami lub tworzenia opisów w jakiejś zewnętrznej aplikacji i umieszczania ich w sello bez narażenia na to że sobie samo pozmienia układ i zawartość opisu. W miarę możliwości proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam

Andrzej Wolski

 

Trochę nie tędy droga. Sello jest napisane tak, żeby współpracować z Subiektem GT by pobierać towary, a jeśli go firma nie używa można tworzyć towary w Sello > zakładka "Towary". Wystawianie aukcji z tego miejsca jest w 99% zautomatyzowane.

 

W "Towarach" znajdują się produkty zaciągnięte z Subiekta lub te, które użytkownik wpisuje tam ręcznie (ale radzę mieć Subiekta GT). Następnie z pomocą szablonu opisu i szablonu aukcji wystawiamy aukcję. Od razu jest powiązana z towarem, więc wystawianie dokumentów końcowych nie stanowi problemu.

 

Zaciąganie aukcji z allegro i z nich wystawianie ponowne to nie jest optymalny ani zalecany scenariusz działania. Co do uwag HTML do sello to raczej dotyczy jego edytora opisów aukcji (którego i tak się - przy dobrym skonfigurowaniu sello) nie trzeba za często używać.

 

Zaryzykuję stwierdzenie, że Sello trzeba poznać na wylot by go docenić.

 

Czytałeś listę porad z forum?

Link to postu

Jeżeli aukcje wystawiają się z Sello z błędami w HTML oznacza to, że szablon aukcji w HTML, którym dysponujesz jest błędny.

 

Sello zmienia trochę kod HTML pod siebie, ale zmiany te nie mają wpływu na wyświetlanie szablonu w serwisie Allegro.

Sello np. usuwa cudzysłowy z selektorów nazw klas CSS

np. <div class="Klasa"> zostanie zmienione na <div class=Klasa>

 

Ale w Allegro wyświetli się poprawnie.

 

Nie patrz na to co jest w edytorze Sello bo tam działa to niepoprawnie.

Najpierw zrób sobie dobry szablon aukcji (kod HTML) w jakimś edytorze HTML do którego masz zaufanie, następnie wklej tą część kodu, który odpowiada za szablon w Allegro do Sello i będzie działać.

 

Należy oczywiście przestrzegać reguł narzuconych przez Allegro - do Sello wklejasz tylko to co wkleiłbyś do Allegro.

 

Jak już będzie działać, to będziesz mógł rozszerzyć funkcjonalność swojego szablonu w Sello za pomocą Pól własnych towarów, pól własnych globalnych oraz modyfikatorów do pól własnych.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...