Skocz do zawartości

Problem przy wystawianiu aukcji

Polecane posty

Dawno się nie odzywałem a winien jestem podziękowania. Dziękuję za otrzymaną na forum pomoc z moim problemem z wystawianiem aukcji. Korzystając z waszych uwag i sam kombinując większość problemów rozwiązałem. Z innymi radzę sobie jako tako. Generalnie aukcje po wystawieniu wyglądają zadowalająco a stopień automatyzacji czynności przy ich generowaniu jest wystarczający. Program ma kilka denerwujących przypadłości ale nie jest to nic co miało by go dyskwalifikować.

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za okazaną pomoc.

Link to postu

Witam,

ja mam z kolei problem z wystawieniem nowych aukcji i powieleniem z istniejącej. Pokazuje się na koniec komunikat (przy sprawdzeniu opłat za aukcję): "Zdalny serwer zwrócił błąd. Niepoprawne przekazanie parametrów struktury (np. przekazano nieistniejące pole formularza sprzedaży)fid: 19952. Nieprawidłowa wartość parametru: STAN". Nadmienię, że nie ma znaczenia czy stan towaru będzie -"NOWY", "UŻYWANY" czy po prostu opcja "WYBIERZ" - dla wszystkich jest ten sam komunikat. BARDZO proszę o pomoc, bo nie mogę zrobić żadnych aukcji.

pozdrawiam

Anna Wiśniewska

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Witam mam problem z wystawianiem aukcji w kategori buty, blad mam taki:

 

Błąd: "W ofercie z wieloma wariantami musisz podać liczbę sztuk do każdego z wariantów. (0x80004005)"

 

Probowalem sposobów z listy porad 7.15 ( podmienialem plik dll i plik variant_fids.txt) ale nie przynosi to rezultatu. Probowalem wymuszenia pobrania plikow z serweru, pobralo pliki i dalej to samo. Klient sello najnowszy, latka pobrana i zainstalowana. Czy sa jeszcze jakies sposoby jak rozwiazac problem? z gory dziekuje.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Problem z parametrami..

id kategorii w allegro 20266

Parametry serwisu pobierana na nowo z opcją wymuś,

błędy

 

Wysyłanie aukcji 'Eliza EZ10 szafka kuchenna szerokość 40cm SZYBKO' nie powiodło się.

:

Zdalny serwer zwrócił błąd:

Niepoprawne przekazanie parametrów struktury (np. przekazano nieistniejące pole formularza sprzedaży). Materiał - fid: 22302

Nieprawidłowa wartość parametru: Materiał (0x80004005)

 

ten parametr nie jest wymagany jak zaznaczę go  to z następnym pojawia się kolejny..

Wysyłanie aukcji 'Eliza EZ10 szafka kuchenna szerokość 40cm SZYBKO' nie powiodło się.

:

Zdalny serwer zwrócił błąd:

Niepoprawne przekazanie parametrów struktury (np. przekazano nieistniejące pole formularza sprzedaży). Ilość szuflad - fid: 22320

Nieprawidłowa wartość parametru: Ilość szuflad (0x80004005)

 

Wina sello.. ale co zrobić aby było ok nie wiem sello 1.19.1

Dodam ze problem występuje dość często z innymi kategoriami również..

Link to postu

To jest efekt zmian w kategoriach i atrybutach przeprowadzanych przez Allegro. Niektóre parametry są zmieniane i ich zapisane w aukcji wartości nie są już poprawne.

Zakładając, że w Sello są już pobrane nowe wartości parametrów (np poprzez wymuszenie) trzeba w aukcjach przygotowanych poprawić wartości tych atrybutów. Można to zrobić pojedynczo na zakładce specyficzne lub zbiorczo poprzez Ctrl+B.

 

Parametry na Allegro nie są wymagane, ale przy wystawianiu przez webApi najwyraźniej są. Sello nie sprawdza w żaden sposób czy dane te są poprawnie wpisane, tylko robi to serwis aukcyjny i zwraca te właśnie powyższe błędy.

Link to postu
  • 5 tygodni później...

To nie pomogło..

 

i obecnie problem stał się mega PILNY

 

praktycznie nie mogę wstawić żadnej aukcji a mam do wystawienia ponad 3000 każda inna..

 

problem występuje prawie zawsze wtedy gdy powielamy szablon i zmieniamy kategorie sklepową na inną

 

 

Dla nowego szablonu

np.

dla kategorii

Dom i ogród -> Meble - Salon -> Stoliki i ławy

 

Wysyłanie aukcji 'DIANA INTRO ława szkło biały lakier SZYBKA DOSTAWA' nie powiodło się.

:

Zdalny serwer zwrócił błąd:

Niepoprawne przekazanie parametrów struktury (np. przekazano nieistniejące pole formularza sprzedaży). Materiał - fid: 22325

Nieprawidłowa wartość parametru: Materiał (0x80004005)

 

dodam że w specyficznych jest ustawione tylko Stan NOWY nic więcej... a materiał w allegro nie jest wymagany a jeśłi go zaznaczę w specyficznych to dalej nie da się wystawić.

 

Wymuszenie pobrania kategorii nic nie daje

Link to postu

Sprawdziliśmy tę kategorię i wpisanie parametrów jest w niej konieczne, przynajmniej od strony API. Sello nie ingeruje tutaj w wymagalność parametrów, tylko przekazuje wpisane dane do Allegro, skąd pochodzi błąd o konieczności podania tych parametrów.

 

Czy po wejściu na zakładkę atrybutów specyficznych i wypełnieniu wszystkich, link Sprawdź opłatę za tę aukcję nadal zwraca ten błąd?

 

Jeśli pojawia się problem z niepoprawną wartością to rozwiązaniem jest wymuszenie pobrania parametrów i kategorii z serwisu i ponowne uzupełnienie atrybutów.

Link to postu

Dzisiaj napisałem do nich że jest problem z wymiarem głębokość  ( max przyjmuje 200) to mi odpisali abym sobie ciasteczka w przeglądarce wyczyścił i pamięć podręczną ... masakra

Standardowa odpowiedź Allegro, u nich zawsze wszystko działa ;)

 

Kiedyś z dnia na dzień wszystkie moje aukcje kompletnie ześwirowały (źle wyświetlane filtry), potwierdziłem błąd na kilku różnych systemach (bo komputerów i device'ów u mnie nie brakuje) i napisałem do Allegro. Odpisali mi, że oni nie widzą u siebie błędnego wyświetlania aukcji. Po ich odpowiedzi wyświetlam moje aukcje i nagle wszystko działa jak należy ;) No ale nie mogli mi przecież napisać, że już naprawili ;)

 

 

A wracając do tematu, w kilku przypadkach jak mi nie chciały przejść aukcje to wystawiłem je w innej/podobnej kategorii i o dziwo klienci i tak je znaleźli. Jeśli więc Allegro nie poprawi błędu z parametrami, a chcesz wystawić aukcje to spróbuj wystawić w jakiejś podobnej kategorii.

Link to postu

inne kategorie  ciężko wystawiać np. szafke kuchenną w komodach :)

 

lub krzesło w fotelach obrotowych :)

 

 

a teraz kolejna kategoria...

 

Dom i Ogród > Meble > Kuchnia > Krzesła

 

wymusiłem pobieranie kategorii - pobrało

 

uzupełnione wszystkie parametry

i dalej błąd...

 

Zdalny serwer zwrócił błąd:

Niepoprawne przekazanie parametrów struktury (np. przekazano nieistniejące pole formularza sprzedaży). Materiał - fid: 22302

Nieprawidłowa wartość parametru: Materiał (0x80004005)

 

materiał to wielokrotny wybór czy zaznaczę wszystkie czy nic nie wystawi jak dam materiał chrom lub płyta mdf nie wystawi ale jak dam materiał metal to aukcja się wystawia..

 

skoro niby parametry się pobrały aktualne

to może być tak że to co w parametrach pobranych nie jest zgodne z API ? czy to sello coś świruje ?

 

 

Link to postu

inne kategorie  ciężko wystawiać np. szafke kuchenną w komodach :)

 

lub krzesło w fotelach obrotowych :)

A czemu nie?

 

Ja często wystawiam przedmioty w kategoriach dziecięcych chociaż nie mają nic wspólnego z dziećmi. Zacząłem tak robić bo moje kategorie były przepełnione konkurencją więc co mi szkodzi jak kilka produktów wystawię w innych kategoriach. I o dziwo sprzedają się :)

 

skoro niby parametry się pobrały aktualne

to może być tak że to co w parametrach pobranych nie jest zgodne z API ? czy to sello coś świruje ?

Raczej obstawiałbym błędne kategorie w Allegro - jak coś pozmieniają to niekiedy dopiero po miesiącu zaczyna działać jak należy. Przerabiałem to u siebie dawno temu. Co się aukcje zakończyły to cały czas był błąd ze specyficznymi, aż w końcu się skończył.

 

Jedyna znana mi metoda to w kółko restarty kompów z Sello i wymuszanie pobrania nowych kategorii aż w końcu Allegro zwróci prawidłowe.

 

Pisz też do Allegro i zgłaszaj im błędne kategorie. Nawet jak się nie przyznają to na pewno coś w nich "odświeżą".

 

Inna opcja to wystawienie aukcji w innej kategorii i zmiana tej kategorii z poziomu Allegro.

 

Więcej pomysłów nie mam.

Link to postu

inne kategorie  ciężko wystawiać np. szafke kuchenną w komodach :)

 

lub krzesło w fotelach obrotowych :)

 

 

a teraz kolejna kategoria...

 

Dom i Ogród > Meble > Kuchnia > Krzesła

 

wymusiłem pobieranie kategorii - pobrało

 

uzupełnione wszystkie parametry

i dalej błąd...

 

Zdalny serwer zwrócił błąd:

Niepoprawne przekazanie parametrów struktury (np. przekazano nieistniejące pole formularza sprzedaży). Materiał - fid: 22302

Nieprawidłowa wartość parametru: Materiał (0x80004005)

 

materiał to wielokrotny wybór czy zaznaczę wszystkie czy nic nie wystawi jak dam materiał chrom lub płyta mdf nie wystawi ale jak dam materiał metal to aukcja się wystawia..

 

skoro niby parametry się pobrały aktualne

to może być tak że to co w parametrach pobranych nie jest zgodne z API ? czy to sello coś świruje ?

 

 

W szablonie aukcji warto w takich wypadkach od nowa wybrać kategorię, wtedy pola parametrów w sello się odświeżają. Czasem to pomaga przy ich ustawianiu.

Link to postu

Przyjrzałem się sprawie i wygląda na to, że jest problem z parametrami z wielokrotnym wyborem. Nie wiem jeszcze dokładnie z czego wynika, ale coś po stronie serwisu mogło się zmienić i nie są akceptowane wartości puste - niezaznaczone. Jak będę wiedział coś więcej to dam znać.

 

Jeśli jest rozjazd na materiałach to powinno pomóc wymuszenie pobrania - zwłaszcza jeśli ostatnio w serwisie były zmiany w tych parametrach.

Link to postu

Wygląda na to, że Allegro przestało uznawać 0 jako brak zaznaczonej opcji.

 

Sello wysyła do Allegro pole z wartością 0 jeśli nie jest nic zaznaczone, co było z kolei reakcją na ten problem: https://forum.sello.pl/index.php?topic=8239.new#new - czyli konieczność wysłania 0, jeśli parametr był wymagany a parametry nie opisywały właściwie towaru.

 

 

Link to postu
  • 9 miesięcy temu...

Mam podobny problem w kategorii Biżuteria i Zegarki > Zegarki > Męskie > Naręczne 19873. Pobierałem co się tylko dla , wymuszałem pobranie kategorii. Nie działa kompletnie nic. Problem jest tylko w kategorii męskie, w damskich ten problem nie występuje. W załączeniu screen. Czy mogę prosić o pomoc?

Lista porad - pkt 1.8

 

Link to postu

Mam podobny problem w kategorii Biżuteria i Zegarki > Zegarki > Męskie > Naręczne 19873. Pobierałem co się tylko dla , wymuszałem pobranie kategorii. Nie działa kompletnie nic. Problem jest tylko w kategorii męskie, w damskich ten problem nie występuje. W załączeniu screen. Czy mogę prosić o pomoc?[attachment=1]

 

Czy mogę prosić o odpowiedź na powyższe? Nie znalazłem nigdzie odpowiedzi, albo jestem za świeży w te klocki :)

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...