Skocz do zawartości

Problem przy wystawianiu aukcji

Polecane posty

Mam podobny problem w kategorii Biżuteria i Zegarki > Zegarki > Męskie > Naręczne 19873. Pobierałem co się tylko dla , wymuszałem pobranie kategorii. Nie działa kompletnie nic. Problem jest tylko w kategorii męskie, w damskich ten problem nie występuje. W załączeniu screen. Czy mogę prosić o pomoc?[attachment=1]

 

Czy mogę prosić o odpowiedź na powyższe? Nie znalazłem nigdzie odpowiedzi, albo jestem za świeży w te klocki :)

Ale nie możesz znaleźć czy nie umiesz wykonać tego co pisze w punkcie 1.8 listy porad? Bo innego rozwiązania nie ma.

 

Wymuszasz pobranie kategorii. Wybierasz ją w aukcji przygotowanej od nowa i specyficzne mają się odświeżyć. Jak się nie chcą odświeżyć to zrestartuj kompa z Sello i sprawdź czy teraz działają. Jak nie to znowu wymuś pobranie kategorii i tak do skutku.

 

U mnie ta kategoria pokazuje prawidłowe parametry specyficzne i nie mam do wyboru rodzaju paska czyli musisz pobierać kategorie do skutku.

 

EDYCJA:

Zaktualizowałem punkt 1.8 listy porad.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Zaktualizowalam nowa wersje Sello na 1.23 BETA.

Przy wystawianiu aukcji pojawia mi sie problem:

 

Przekroczono maksymalny dopuszczalny rozmiar opisu aukcji (65 kB). (0x80004005)

 

Nigdy ten problem mi sie nie pojawial w poprzedniej wersji, probowalam nawet wystawic art. ktore wystawilam w piatek i nie dawaly problemu, jednakze ciagle ten sam blad.

 

Co go powoduje i jak mozna go usunac?

Link to postu

Ustalanie kategorii - ma zaimportowane towary w sekcji "Towary"

Mam do nich zaimportowaną nazwę oraz zdjęcie.

 

Proszę o informację:

 

Jak mam dopisać do nich kategorię allegro oraz dodatkowe informacje (nowe/używane)(dodatkowe specyficzne dla kategorii informacje) - czy jest jakiś automat czy mam to ręcznie robić?

 

Mam około 100 000 produktów

 

Proszę jeszcze o informację czy da się łączyć kilka towarów w jedną aukcję

 

 

 

 

Link to postu

Ustalanie kategorii - ma zaimportowane towary w sekcji "Towary"

Mam do nich zaimportowaną nazwę oraz zdjęcie.

 

Proszę o informację:

 

Jak mam dopisać do nich kategorię allegro oraz dodatkowe informacje (nowe/używane)(dodatkowe specyficzne dla kategorii informacje) - czy jest jakiś automat czy mam to ręcznie robić?

 

Mam około 100 000 produktów

 

Proszę jeszcze o informację czy da się łączyć kilka towarów w jedną aukcję

 

 

Wydaje mi się pytanie nie bardzo związane z wątkiem.

 

Pierwszą rzeczą, którą doradziłbym to zapoznanie się z Zielonym poradnikiem dostępnym tu na forum.

 

Można przypisać kategorie i parametry specyficzne zbiorczo, korzystając ze zmian zbiorczych.

 

Musisz mieć jednak najpierw utworzone w Sello:

albo:

  -szablony opisu oraz

  -szablony aukcji

  które podepniesz pod towary

albo:

  -utworzone w Sello aukcje (w zakładce Aukcje->Przygotowane).

 

Te elementy możesz przetwarzać zmianami zbiorczymi.

 

Ze swojej strony proponuję rozwiązanie pierwsze, czyli podpięte pod towar szablony aukcji, składające się z szablonu opisu. Daje to większe, o wiele większe możliwości w przyszłości.

 

Pod jedną aukcję można podpiąć tylko jeden towar.

Link to postu

Sory że nie w odpowiednim miejscu,

 

Czyli mimo wszystko muszę ręcznie utworzyć kilka dziesiąt szablonów

Każdy do konkretnej kategorii ??

 

Bo generalnie nie jest to idealnie wyjaśnione w zielonym poradniku..

 

 

 

Szablon musisz mieć dla każdej aukcji. To w nim są dane o aukcji, tytuł, opis przedmiotu i parametry specyficzne.

Możesz podpiąć jeden szablon pod kilka produktów, ale wtedy wszystkie aukcje będą takie same.

 

Ale przy tworzeniu szablonów możesz ułatwić sobie np. nie uzupełniając specyficznych, tylko potem zbiorczo je ustawić dla wszystkich szablonów.

Albo wszędzie dawać jedną kategorię, a potem zbiorczo zmienić w odpowiednich grupach na odpowiednią kategorię.

 

Pamiętaj tylko, że zbiorcze zmiany wymagają zaznaczenia odpowiednich produktów czy szablonów. A to wymaga możliwości ich jakiegoś przefiltrowania.

Np. wszystkie noże można wyfiltrować po słowie nóż i ustawić im odpowiednią kategorię.

Ale niewykluczone, że nie dla wszystkich Twoich produktów da się tak zrobić.

Link to postu

Automatu, który byłby w stanie powiązać automatycznie kategorie w Sello nie ma. Natomiast Sello ma otwartą bazę danych, więc są możliwe na niej zabiegi programistyczne, dopisanie jakiegoś dodatku, który zrobi taką czy inna funkcję - ale tutaj trzeba mieć albo własnego informatyka/programistę albo zlecić takie zadanie firmie zewnętrznej, która ma jakieś doświadczenie w tworzeniu dodatków do naszych systemów.

Link to postu

Czyli w tym momencie mam powiedzmy 3000 produktów które chciałbym pilnie wrzucić .

Mam do tego stworzyć - xx szablonów które podzieli te 3000 na xx kategorii

czyli xx szablonów.

i do tego zrobić powiedzmy jeden szablon opisów ( do póki nie powstanie szablon pod nowe wymagania allegro ) i tak wystawić 3000 produktów.

 

 

 

Link to postu

Obecnie tak to mniej więcej wygląda. Oczywiście, jeśli towary wystawiane są często, np. ze zmianami. Istnieje również możliwość wystawiania bezpośrednio aukcji i wczytywania do nich towarów (z pominięciem szablonów) jeśli dana aukcja nie będzie zamykana i wystawiana ponownie. Szablon ułatwia tworzenie aukcji od nowa w momencie, gdy w towarze zmieniły się jakieś dane (np. pola własne, na podstawie których generowany jest opis). Allegro dąży jednak do tego, aby aukcje były cały czas "online" i można było wprowadzać w nich zmiany, więc wydaje się, że zalety szablonów aukcji w istniejącej formie będą coraz znaczące.

 

Mieliśmy w planach "na teraz" uproszczenie wykorzystywania szablonów (m.in. możliwość wykorzystania pól własnych towaru jako atrybuty specyficzne aukcji, kategoria itp) ale niestety zmiany w Allegro wymusiły na nas zmianę tych planów i odłożenie tej funkcji na kolejne wersje.

 

 

Link to postu

Czyli w tym momencie mam powiedzmy 3000 produktów które chciałbym pilnie wrzucić .

Mam do tego stworzyć - xx szablonów które podzieli te 3000 na xx kategorii

czyli xx szablonów.

i do tego zrobić powiedzmy jeden szablon opisów ( do póki nie powstanie szablon pod nowe wymagania allegro ) i tak wystawić 3000 produktów.

 

 

 

 

Ja na dzień dzisiejszy rozwiązałem to tak:

 

mam dla każdego z kont po ok. 40 szablonów podzielonych wg. allegrowych kategorii i w nich mam już wstępnie poustawiane koszty wysyłek, opisy pod kątem konkretnego produktu i tak dalej. Jedyne co jest problemem (rozwiązaniem jest powielenie szablonów) to zakładka specyficzne, w której czasem muszę poprawiać coś ręcznie w czasie wystawiania.

Link to postu

Jeśli kategoria miała by być w jakiś sposób przenoszona z towaru to jak byście to widzieli aby było dla was najmniej pracy?

 

Od razu napiszę, że w towarze nie może być pola z kategorią takiego jak w szablonie lub aukcji, bo są to dane specyficzne dla serwisu aukcyjnego. Dane w towarze natomiast są bezkontekstowe. Kilka rozwiązań co do mapowania pól własnych towaru na atrybuty specyficzne już było opisywanych na forum, ale pozostaje kwestia kategorii, którą być może chcielibyście powiązać "automatycznie" z jakimś polem w towarze, bez wklejania np. numeru kategorii - np. zamieniając grupę towaru na odpowiednią kategorię.

 

Link to postu

Jeśli kategoria miała by być w jakiś sposób przenoszona z towaru to jak byście to widzieli aby było dla was najmniej pracy?

 

Od razu napiszę, że w towarze nie może być pola z kategorią takiego jak w szablonie lub aukcji, bo są to dane specyficzne dla serwisu aukcyjnego. Dane w towarze natomiast są bezkontekstowe. Kilka rozwiązań co do mapowania pól własnych towaru na atrybuty specyficzne już było opisywanych na forum, ale pozostaje kwestia kategorii, którą być może chcielibyście powiązać "automatycznie" z jakimś polem w towarze, bez wklejania np. numeru kategorii - np. zamieniając grupę towaru na odpowiednią kategorię.

 

 

Ale pole własne z numerem kategorii może być ? ;D

Ja bym tak to widział.

 

Aczkolwiek pomysł z grupami też wydaje się fajny.

Link to postu
Dane w towarze natomiast są bezkontekstowe.

 

A ja dalej jestem aby takie dane jak kategoria i jego dane specyficzne były właśnie w towarze.

Sello powinno się "uczyć" w jakich serwisach, kategoriach i z jakimi parametrami wystawiamy towar.

 

Czyli tworzyć takie dodatkowe szablony kategorii/specyficznych.

 

Ale takie "must have" to możliwość uzupełnienia specyficznych bezpośrednio z Sello. Ja dość często wolę wystawić aukcję "na pałę" tylko po to aby pojawiła się w serwisie, a po jakimś czasie uzupełniam specyficzne w serwisie.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Proszę o pomoc (problem jak w temacie)

Zacznę od tego że czytałem wszystkie rozwiązanie które były proponowane i żadne mi nie pomogło.

Mam wersje sello 1.18.1 około 2500 aukcji z czego połowa nie chce się wystawić.

Synchronizacje z wymuszeniem robiłem 15 razy i nic nie dało. W specyficznych nie pojawia mi się jakieś dodatkowe pole do wypełnienia jak to miało miejsce wcześniej.

(komunikat przekazano nieistniejące pole formularz sprzedaży fid 25362)

Poprawiałem raz jeszcze wszystkie kategorie w szablonach około 4000 i nic.Zauważyłem tylko że jeżeli w tych przygotowanych aukcjach otworze zakładkę specyficzne(nic nie poprawiająć) to aukcja sie wystawi wystarczy tylko otworzyć zakładkę specyficzne.

Tylko teraz jak mam za każdym razem klikać 1400 razy w specyficzne aby wystawić aukcje to jest trochę męczące :'(

Może muszę ściągnąć 1.23 tylko obawiam się że zaraz coś mi się rozjedzie jak nie subiekt to sello lub coś w sklepie.(2 lata temu tak miałem)

 

Link to postu

Wynika to z faktu, że w aukcjach tych jest ustawiony jakiś atrybut specyficzny, który został usunięty przez Allegro. Wejście na zakładkę powoduje, że atrybuty się odświeżają i znika ten nieużywany już.

 

Przy dużej licznie aukcji pomocne może być skorzystanie ze zmian zbiorczych Ctrl+B, gdzie można usunąć wszystkie parametry i nadać je jeszcze raz (grupami, w których są one jednakowe) - nie wiem tylko czy w 1.18 była już ta funkcja.

 

Zatem namawiam do aktualizacji. A żeby aktualizacja była bezpieczna to należy wykonać kopię zapasową bazy Subiekta, Sello i nie pracować na programach do czasu zaktualizowania programu i bazy Sello do najnowszej wersji. W razie wystąpienia problemów można odinstalować Sello, zainstalować ponownie 1.18 i przywrócić bazę z kopii zapasowej. Jeśli w międzyczasie nikt nie pracował na bazie Subiekta to nic się nie rozjedzie.

Link to postu
Synchronizacja z opcja wymuszenia nie powoduje dołożenie rubryki w parametrach specyficznych

 

Zauważyłem tylko że jeżeli w tych przygotowanych aukcjach otworze zakładkę specyficzne(nic nie poprawiająć) to aukcja sie wystawi wystarczy tylko otworzyć zakładkę specyficzne.

 

To w końcu jak jest? Problem z brakującym parametrem (jakim i w jakiej kategorii: nazwa i numer) czy z parametrem już nieistniejącym, który się nie wyświetla w oknie zmian zbiorczych?

 

 

Link to postu

Nie wiem gdzie jest problem? Błąd fid 25362

Mam aukcje przygotowaną, chce ja wysłać pokazuje błąd fid 25362. Jeżeli wejdę w specyficzne nic nie poprawie to aukcja się wystawi. Tylko tych aukcji mam 1400 i za 30 dni jak się skończą znowu będę musiał powtarzać tę czynność.

Kilka miesięcy miałem tez problemy z wystawieniem aukcji (nie pamiętam błędu fid)ale opcja synchronizacji z wymuszenie powodowało że w szablonie w specyficznych dochodził jakiś parametr do wypełnienia. Po wypełnieniu błąd nie powtarzał się co 30 dni.

Przy tym błędzie fid 25362 nie wiem co jest nie tak podejrzewam że musi chodzić o jakiś parametr specyficzny skoro wszystkie podkategorie sprawdzałem.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...