Skocz do zawartości

Problem przy wystawianiu aukcji

Polecane posty

Dziękuję za szybką odpowiedź.

 

Skoro szablon jest błędny to dlaczego niektóre aukcje wyświetlają się poprawnie a inne z błędami. Wszystkie aukcje były robione w oparciu o 1 szablon, czyli kopiowany był kod html do okna edycji Allegro i zmieniany tylko opis w trybie graficznym.

 

Dlaczego nie da się ustawić w edytorze Sello zawijania wierszy wiem że ten problem był zgłaszany w 2008 roku ale widzę że nie ma takiej opcji w Sello albi nie umiem jej znaleźć.

 

Pozdrawiam

Andrzej

Link to postu

Ciężko coś powiedzieć nie widząc szablonu.

 

Mogę jedynie zapewnić, że wszyscy użytkownicy Sello używają szablonów graficznych i u wszystkich działają poprawnie.

 

Pod warunkiem, że są poprawne oczywiście.

 

Zrób test - spróbuj zaciągnąć do Sello aukcję z Allegro, a następnie powiel ją i wystaw z Sello. Zobacz czy będzie wyglądała tak samo.

Link to postu

Edytor w Sello to jest kontrolka Internet explorera przestawiona w tryb edycji. Ma ona swoje wady, m.in. ingeruje w kod HTML. Trzeba też pamiętać, że w Sello widac tylko fragment strony Allegro w której jest opis.

 

Sprawę nieco polepsza instalacja Windows10, lub przestawienie trybu kontrolki html na nowszą wersję wpisem w rejestrze. To jest ten sam wpis, który podawałem w wątku z problemami z płatnością za Sello w mBanku.

 

Planujemy edytor wymienić, ale póki co dobrego edytora w technologii Sello nie znaleźliśmy. Zastanawiamy się nad wdrożeniem edytora webowego, typu ckeditor.

Link to postu

Przepraszam że zamieszczam linki do aukcji ale na tych dwóch aukcjach widać różnice jaka jest po wystawieniu z  allegro a jaka jest po wystawieniu z sello.

 

1. Aukcja wystawiona przez Allegro:

http://allegro.pl/chowana-tablica-rejestracyjna-bandit-bmw-fz1-zxr-i5707304570.html

 

2. Ta sama aukcja zassana z allegro przez Sello i wystawiona z Sello:

http://allegro.pl/chowana-tablica-rejestracyjna-bandit-bmw-fz1-zxr-i5726482717.html

 

Gdy zapiszę aukcję jako szablon w Sello to opis wygląda jak w drugiej aukcji poza listwą z odnośnikami ale to o tyle nie problem że w allegro wygląda normalnie (screen w załączniku)

sello.thumb.png.e6ff859502a0f7e26a26f689ed9f16b5.png

Link to postu

Wracając do sprawy wycinania części szablonu poniżej wklejam fragment kodu który odpowiada chyba za wyświetlenie banera który nie jest wyświetlany w opisach wystawianych przez Sello. Zauważyłem że Sello wycina z kodu komendę #user_field. Dopisanie jej jednak do kodu w sello nie spowodowało wyświetlenia banera.

 

<style type="text/css"><!--

#user_field * {margin:0;padding:0}

#user_field {background: #fff url(http://mebigo.linuxpl.info/2014/6/header2.jpg) no-repeat top center;font-family:Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:100%;line-height:1.125em;color:#616161;}

#user_field img {border:0;vertical-align:top;text-align:center}

#user_field p {color: #4f4f4f; font-size: 15px}

#user_field hr{

    border: 0;

    height: 1px;

    width: 100%;

  background: url(http://mebigo.linuxpl.info/szablony/hr1.png)}

 

Pozdrawiam

Link to postu

No właśnie, błąd #user_field.

 

Tutaj nie jest duży, bo tylko jeden styl jest błędny

#user_field {
   background: #fff url("http://mebigo.linuxpl.info/2014/6/header2.jpg") no-repeat scroll center top;
   color: #616161;
   font-family: Arial,Helvetica,sans-serif;
   font-size: 100%;
   line-height: 1.125em;
}

 

Należy zamienić go na klasę i przypisać do żądanego elementu.

 

I trzeba pamiętać, żeby nie wpisywać w swoim szablonie #user_field, bo Allegro samo dodaje ten identyfikator.

 

Stąd też Sello go usuwa po pobraniu opisu z Allegro, bo inaczej przy ponownym wystawieniu otrzymalibyśmy style z identyfikatorami

 

#user_field #user_field ......

 

Jednak przy tworzeniu szablonów do Allegro należy unikać wielokrotnych identyfikatorów jak

#user_field #header

 

gdyż niektóre starsze przeglądarki błędnie interpretują takie wynalazki.

Identyfikator może być jeden na całej stronie, więc jego położenie względem innych elementów jest nieważne.

Oczywiście puryści CSS twierdzą, że powinno być to prawidłowe, bo możemy mieć jeden CSS dla wielu stron, gdzie właśnie to położenie elementów może być kluczowe dla wyboru prawidłowej reguły CSS i pewnie dlatego nowe przeglądarki poprawnie interpretują takie reguły.

 

Bezpieczniej jest jednak używać wyłącznie klas CSS.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

nam szablony przygotowuje grafik i sprawdza je na sandboxie --- w sello wyglada to dramatycznie - rozjeżdza się szablon ja w podgląd wogóle nie patrzę - nie ma sensu -sam syf (tak naprawdę jest to do poprawy przez autorów oprogramowania i różne tłumaczenia są mało istotne powinno to wygladać tak jak na allegro  ) jednak finalnie szablon na allegro jest ok i nie ma z tym problemu.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Jakas tragedia z tym sello ostatnio...

 

Zdalny serwer zwrócił błąd:

Nie podano parametru wymaganego dla wybranej kategorii. Stan - fid: 20025

Nieprawidłowa wartość parametru: Stan (0x80004005)

 

Zdalny serwer zwrócił błąd:

Niepoprawne przekazanie parametrów struktury (np. przekazano nieistniejące pole formularza sprzedaży).  - fid: 31

Nieprawidłowa wartość parametru: (nie można odczytać nazwy pola) (0x80004005)

 

nic nie mogę wystawic... albo jeden bląd albo drugi... pomoże ktos?

Link to postu

Jest to wynik zmian w kategoriach i atrybutach na Allegro, które należy po prostu w Sello odświeżyć.

 

Zrobiłem wymuszenie pobrania kategorii i nic to nie dalo, cały czas te same błędy... nic nie da się wystawic :/

 

Trzeba jeszcze skorygować szablony aukcji - ponownie wybrać kategorie i specyficzne. Oczywiście nie zaszkodzi jak napiszesz, jakie błędy zgłasza sello ;)

Link to postu

Wpisalem ponownie specyficzne... wszystko... łączni z wagą która nie jest wymagana... wybrałem ponownie kategorie... dokładnie kategoria nr: 89266

 

i nadal to samo:

Wysyłanie aukcji 'Monitor ProLite E2273HDS-B1' nie powiodło się.

:

Zdalny serwer zwrócił błąd:

Niepoprawne przekazanie parametrów struktury (np. przekazano nieistniejące pole formularza sprzedaży).  - fid: 31

Nieprawidłowa wartość parametru: (nie można odczytać nazwy pola) (0x80004005)

 

Ręce mi opadją

 

Link to postu

Wpisalem ponownie specyficzne... wszystko... łączni z wagą która nie jest wymagana... wybrałem ponownie kategorie... dokładnie kategoria nr: 89266

 

i nadal to samo:

Wysyłanie aukcji 'Monitor ProLite E2273HDS-B1' nie powiodło się.

:

Zdalny serwer zwrócił błąd:

Niepoprawne przekazanie parametrów struktury (np. przekazano nieistniejące pole formularza sprzedaży).  - fid: 31

Nieprawidłowa wartość parametru: (nie można odczytać nazwy pola) (0x80004005)

 

Ręce mi opadją

 

Kategoria w przygotowanej aukcji (lub szablonie) może wyglądać tak samo  jak wcześniej, ale i tak trzeba ją wybrać ponownie i przeklikać specyficzne. Tak robisz?

 

"Nieistniejące pole..." wskazywało by na tego typu błąd.

Link to postu

Tak robie... otwieram przygotowaną aukcję "gotowa do wystawienia" wybieram ponownie kategorie (mimo ze jest wybrana) specyficzne usuwam... i wpisuje jeszcze raz... i nic... dalej to samo.

 

Na pewno pobrałeś pełne dane z allegro poprzez:

sello > narzędzia > synchronizuj > wymuś pobranie

?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...