Skocz do zawartości

Problem przy wystawianiu aukcji

Polecane posty

Panie Bartku. Tak wygląda opis, zupełnie nie wiem co tutaj jest nie tak.

---
ZDJECIE: 2
---
Wielorazowe majtki siateczkowe Roz:XXL
---
ZDJECIE: 1

Majtki siateczkowe wielorazowego użytku przeznaczone są dla kobiet głównie w okresie połogu. Umożliwiają one niezawodne podtrzymanie podkładów poporodowych i wkładów chłonnych. Specjalnie zaprojektowana niezwykle przewiewna konstrukcja majtek, umożliwia swobodną cyrkulację powietrza, zapewniając poczucie świeżości. Wykonane z trwałego i bardzo delikatnego materiału zapobiegają podrażnieniom, jednocześnie zapewniając wysoki komfort noszenia i utrzymania właściwej higieny.

MAJTKI SIATECZKOWE WIELORAZOWE:specjalnie zaprojektowana niezwykle przewiewna konstrukcja majtek umożliwia swobodną cyrkulację powietrza, zapewniając poczucie świeżościwykonane z trwałego i bardzo delikatnego materiału - 90% poliester, 10% elastanzapobiegają podrażnieniom i ułatwiają gojenie ran kroczapomagają utrzymać podkład higieniczny we właściwym miejscu
---
Rozmiar: XXL (obwód bioder ok. 125 cm)

W ZESTAWIE: 2 szt.

ZDJECIE: 3
---
ZDJECIE: 4

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Po przygotowaniu aukcji z nowym opisem i próbie jej wysłania występuje błąd "sections[1].items[0].content Nieprawidłowy podzbiór HTML". Dopiero po wejściu w aukcję, w zakładkę opis i ponownym jej zapisaniu aukcja zostaje wysłana bez błędów. Dzieje się tak bez ingerencji w opis czy szablon. Aukcja po wystawieniu wygląda normalnie, a opis jest bez zarzutu.

 

Problem ten występuje za każdym razem i za każdym razem trzeba ręcznie wchodzić w każdą aukcję, przez co wystawienie na raz większej ich ilości jest problematyczne.

 

Poniżej wklejam przykładowy opis:

 

---
ZDJECIE: 1

# Obudowa ABS 265x185x95 IP65 AWO604

Kod towaru: AWO604
---
- Materiał wykonania: Tworzywo sztuczne (ABS)
- Kolor: Jasny szary
- Płyta mocująca: 175 x 255 mm ± 2 mm - Stal ocynkowana
- Wybrane cechy:
- Hermetyczna
- Gumka uszczelniająca
- Obudowa przystosowana do montażu na ścianie
- W zestawie 3 dławnice kablowe : 2 szt. M12 x 1.25, 1 szt. M16 x 1.5
- Klasa szczelności : IP65
- Waga: 0.99 kg
- Wymiary zewnętrzne obudowy: 265 x 185 x 95 mm
- Wymiary wewnętrzne: 238 x 158 x 68 + 18 mm
- Producent / Marka: PULSAR
- Gwarancja: 2 lata
---
ZDJECIE: 2
---
ZDJECIE: 3
---
ZDJECIE: 4
---
ZDJECIE: 5
---
ZDJECIE: 6
---
ZDJECIE: 7

Link to postu

U mnie za to już kilka razy przy wystawianiu aukcji z towarów z użyciem szablonu / szablonu opisu (oczywiście NO) aukcja się nie wystawiła, potem ją skasowałem (bez otwierania) z przygotowanych i ponownie wystawiłem z towarów, po czym już poszła na allegro bez błędów (błąd jak powyżej "...podzbiór..."). Coś najwyraźniej jest na rzeczy, ale ciężko wyczuć o co chodzi.

Link to postu

Nie, zdjęcia się usuną. Problemy zaczynają się gdy kod HTML nie jest do końca poprawny i mechanizm czyszczący HTMLa robi jakąś sieczkę nieakceptowaną przez Allegro. Czy jak otworzysz przygotowaną wadliwą aukcję w edytorze i zapiszesz to nadal pojawia się problem?

 

Spróbuj też przełączyć się na edytor uproszczony, cokolwiek zmodyfikować (np wstawić spację i usunąć) żeby przeładował się opis po prawej stronie i wtedy zapisz i zobacz czy aukcja idzie.

 

 

Link to postu

Nie, zdjęcia się usuną. Problemy zaczynają się gdy kod HTML nie jest do końca poprawny i mechanizm czyszczący HTMLa robi jakąś sieczkę nieakceptowaną przez Allegro. Czy jak otworzysz przygotowaną wadliwą aukcję w edytorze i zapiszesz to nadal pojawia się problem?

 

Spróbuj też przełączyć się na edytor uproszczony, cokolwiek zmodyfikować (np wstawić spację i usunąć) żeby przeładował się opis po prawej stronie i wtedy zapisz i zobacz czy aukcja idzie.

 

 

 

Chyba znalazłem przyczynę ... i się przeraziłem.

Problemem nie są zdjęcia w opisie (Pełna charakterystyka pozycji) bo te ładnie "wyleciały" ale pogrubienia niektórych ciągów znaków. Wg. nowego edytora, aby pogrubić dany ciąg znaków, trzeba to zrobić tak: **słowo** a u mnie jest np. tak: **** słowo******

Jak poprawiłem to ręcznie czyli m.in. usunąłem spację między * słowo oraz usunąłem zbędne * to poleciało bezproblemowo.

Link to postu

Podejrzewam, że jest to kwestia niedomkniętych tagów <li>.

 

Przy zamkniętych tagach jest tak samo.

replace=`<TR>==<LI>`|

 

Nadal występuje ten sam błąd. Tak jakby znaczniki listy po zmianie tym kodem były zamieniane PO zmianie znaczników <li> na Markdown. Przez co lista w Markdown wygląda tak:

<li> punkt1 <li> punk2 <li> punkt2

 

...i dopiero po ponownym wejściu w opis i ponownej zmianie znaczników wygląda tak:

- punkt1
- punkt2
- punkt3

Link to postu

Ale to dotyczy edytora Markdown, który jest specyficzny dla Sello, nie dla Allegro. Opis dla Allegro wygląda jeszcze inaczej. Spróbuj przełączyć taki opis na opis HTML i wtedy sprawdź w źródło strony jak wygląda tam HTML po przetworzeniu.

 

W sumie nie doprecyzowałem. Pogrubienia występują jako pojedyncze słowa, np. "pojemność **40 litrów**" i tutaj pojawiły się ponadprogramowe gwiazdki.

Link to postu

Próbuję, żeby kod poniżej (próbowałem wiele wariantów, tzw test idioty) robił się wypunktowany (jeśli pole ma wartość) i żeby nie było wyświetlane ani wypunktowane, gdy pole jest puste. Pomożecie?

 

[Towar::PWZ::Marka|is=``|hide|capitalize|template=`- do Marki: {value}`]

 

edit:

 

.... tutaj Bartek podawał rozwiązanie https://forum.sello.pl/index.php?topic=10671.0

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...