Skocz do zawartości

NOWY OPIS OFERTY

Polecane posty

Mam na myśli szablon opisu, w którym robimy warunek, że jeżeli zdjęcie istnieje to dodaj sekcję lub jeżeli pole własne nie jest puste.

Obecnie tak zrobić się nie da. Ale...

 

Dokładnie to samo mamy -szablon z większą ilością sekcji z fotami i a jak towar tylu nie ma to usuwamy ręcznie Smutny

 

W szablonie należy dodać większą liczbę zdjęć. Jeśli towar ma ich mniej to nieistniejące zdjęcia przy generowaniu aukcji z szablonu zostaną automatycznie usunięte a sekcje przerobione na tekst lub również usunięte.

Dzieje się to automatycznie przy generowaniu w tle. Jeśli wczytujecie szablon do aukcji z towarem i powstają puste zdjęcia, to w edytorze po prawej stronie jest przycisk: Usuń puste zdjęcia - który spowoduje usunięcie nadmiarowych pól ze zdjęciami.

 

@mbielesz, obecnie jeszcze nie udostępniliśmy możliwości aktualizacji trwającej aukcji, ale generalnie dążymy do tego co piszesz.

 

 

Link to postu

Z tym usuwaniem to nie do końca jest to dobrze rozwiązane. Załóżmy sytuacje jak poniżej:

noPNG_qnraspq.png

 

Czyli mamy patrząc od dołu:

opis + zdjęcie

zdjęcie + zdjęcie

zdjęcie + opis

.

.

.

 

1. Jeżeli w towarze nie będzie ani zdjęcia 16 ani pola własnego wtedy sekcja się nie usuwa tylko pozostaje pusta. W związku z tym opis, który jest poniżej automatycznie jest rozdzielany niepożądanym enterem.

 

2. Przykładowo, zawsze mam zdjęcie numer 16, bo jest to opakowanie, ale mogę nie mieć aż tyle zdjęć opisowych czyli tych 13,12 itd - to już stanowi problem bo bez modyfikatorów nie idzie z tego wyskoczyć.

 

Dodanie modyfikatorów to raczej odległy temat czy może na wychodzącą obecnie poprawkę?

Link to postu

1. Czyli w zasadzie dodatkowo powinny być czyszczone puste sekcje tekstowe. Celowo tego nie zrobiliśmy ze względu na to, aby była możliwości tworzenia odstępów. Jeśli Wam to jednak nie jest potrzebne to możemy również czyścić takie sekcje.

 

2. Pamiętaj, że opis odwołuje się do numeru zdjęcia w Aukcji, nie do numeru zdjęcia w towarze - dlatego nie ma tutaj pojęcia tagu [Towar::Zdjecie] tylko są same numery kolejnych zdjęć załączonych do aukcji. Stąd tak jak piszesz, nie da się tego zrealizować - zdjęcia w aukcji musiały by być jakoś rozpoznawane, inaczej niż po indeksie.

..

20 minut później: Przeprowadziliśmy małą burzę mózgów i w sumie wymyśliliśmy na to rozwiązanie, które dodatkowo powinno usprawnić znacznie pracę ze zdjęciami. Mianowicie, możliwość tagowania zdjęć połączone z modułem zdjęć. Dzięki temu zamiast linkować w opisie zdjęcie 16 czy 5 szablon linkowałby zdjęcie z tagiem #opakowanie, #główne, #schemat etc. Co o tym sądzicie?

Link to postu
1. Czyli w zasadzie dodatkowo powinny być czyszczone puste sekcje tekstowe. Celowo tego nie zrobiliśmy ze względu na to, aby była możliwości tworzenia odstępów. Jeśli Wam to jednak nie jest potrzebne to możemy również czyścić takie sekcje.

Odstępy zawsze można zrobić sekcji wyżej, ewentualnie kasujmy tylko w momencie kiedy pole własne nie istnieje. Zawsze można zrobić sekcję, w której będzie tylko <p></p>

 

2. Pamiętaj, że opis odwołuje się do numeru zdjęcia w Aukcji, nie do numeru zdjęcia w towarze - dlatego nie ma tutaj pojęcia tagu [Towar::Zdjecie] tylko są same numery kolejnych zdjęć załączonych do aukcji. Stąd tak jak piszesz, nie da się tego zrealizować - zdjęcia w aukcji musiały by być jakoś rozpoznawane, inaczej niż po indeksie.

No właśnie, możemy je identyfikować tylko po indeksie.

 

20 minut później: Przeprowadziliśmy małą burzę mózgów i w sumie wymyśliliśmy na to rozwiązanie, które dodatkowo powinno usprawnić znacznie pracę ze zdjęciami. Mianowicie, możliwość tagowania zdjęć połączone z modułem zdjęć. Dzięki temu zamiast linkować w opisie zdjęcie 16 czy 5 szablon linkowałby zdjęcie z tagiem #opakowanie, #główne, #schemat etc. Co o tym sądzicie?

Jak dla mnie to świetny pomysł, jak byś chciał tagować zdjęcia po stronie towaru?

Link to postu
Przeprowadziliśmy małą burzę mózgów i w sumie wymyśliliśmy na to rozwiązanie, które dodatkowo powinno usprawnić znacznie pracę ze zdjęciami. Mianowicie, możliwość tagowania zdjęć połączone z modułem zdjęć. Dzięki temu zamiast linkować w opisie zdjęcie 16 czy 5 szablon linkowałby zdjęcie z tagiem #opakowanie, #główne, #schemat etc. Co o tym sądzicie?

 

Świetny pomysł. Właśnie walczę ze zdjęciami w nowym opisie i mam z nimi problem. Tak sobie rozmyślam nad mini i fajnie gdyby dało się wstawić zdjęcie w inny sposób niż przez jego numer. Myślałem nad nazwą zdjęcia.

Czyli zamiast

ZDJECIE: 1

można by użyć np.

ZDJECIE: gallery01.png

. W gridzie Sello można by też dodać opcję zmiany tej nazwy.

Link to postu

..

20 minut później: Przeprowadziliśmy małą burzę mózgów i w sumie wymyśliliśmy na to rozwiązanie, które dodatkowo powinno usprawnić znacznie pracę ze zdjęciami. Mianowicie, możliwość tagowania zdjęć połączone z modułem zdjęć. Dzięki temu zamiast linkować w opisie zdjęcie 16 czy 5 szablon linkowałby zdjęcie z tagiem #opakowanie, #główne, #schemat etc. Co o tym sądzicie?

 

 

Bardzo dobry pomysł.

 

I moim zdaniem do wdrożenia ASAP.

 

:)

Link to postu
jak byś chciał tagować zdjęcia po stronie towaru?

 

Sęk w tym, że tagi były by tworzone do zdjęć, nie do zdjęć w towarze. Jedno zdjęcie może występować w wielu aukcjach i nadanie tagu do zdjęcia spowoduje, że ten tag "pojawi się" w każdym towarze. Wydaje się, że to będzie wystarczające i nawet lepsze rozwiązanie niż tagowanie pojedynczych wystąpień towarów.

 

Samo tagowanie może się odbywać w kontrolce ze zdjęciami, ale jeśli stworzylibyśmy dodatkowy moduł do zarządzania zdjęciami, to tam można by było to robić hurtem.

 

Załączanie zdjęć po nazwie również jest warte rozważenia - w zasadzie mogło by to działać tak samo jak załączanie po tagu, przy czym zdjęcia z odpowiednią nazwą można by odpowiednio nazywać już na etapie dodawania ich do bazy. W zasadzie to różnicy specjalnej chyba nie ma czy będzie to nazwa czy tag, ale nazwa może zawierać jakieś cenne informacje do zdjęcia a tag będzie mógł być nadawany niezależnie od tego.

 

Oczywiście linkowanie po indeksie zostanie a tagi i ewentualnie nazwa będą jako osobna kategoria.

 

Szacowany ASAP to będą okolice maja, być może czerwca - więc chwilowo musicie jeszcze pomęczyć się z indeksami.

Link to postu

Jak wystawiam w nowym edytorze aukcję HTML to usuwa mi style i przekształca (odchudza) kod HTML, który był wczytany z pola własnego towaru. Co ciekawe, kod HTML zapisany bezpośrednio w szablonie jest przekazany prawidłowo. Czy to będzie poprawione?

Możliwe, że ten temat był już poruszany ale wątek jest długi i nie udało mi się nic znaleźć.

Link to postu
a jak w szablonach opisów dodać zdjęcie, które nie jest przypisane do towaru, a żeby automatycznie pojawiało się w momencie użycia szablonu opisów przy wystawianiu oferty?

Nie ma takiej możliwości obecnie.

 

Jak wystawiam w nowym edytorze aukcję HTML to usuwa mi style i przekształca (odchudza) kod HTML, który był wczytany z pola własnego towaru. Co ciekawe, kod HTML zapisany bezpośrednio w szablonie jest przekazany prawidłowo. Czy to będzie poprawione?

 

U mnie styl się przenosi. Co znajduje się konkretnie w polu własnym - czy na pewno wklejenie pola własnego w szablonie nie generuje niepoprawnego kodu HTML? Edytor będzie taki kod poprawiał samoczynnie.

Link to postu

Bartek proszę przetestuj to o czym piszę. Tag "<center>" nie zostaje usunięty z kodu aukcji jeżeli został wpisany bezpośrednio w szablon opisu. Usuwany jest podczas zaciągania treści z pola własnego towaru przez modyfikator w szablonie opisu. Tak samo zresztą dzieje się z tagiem DIV oraz jego atrybutami. Kod HTML wpisany w pole własne o treści "<div class="bold1">naglowek</div>" zostaje zmieniony na "<p>naglowek</p>".

Link to postu

Allegro bardzo ograniczyło możliwości wyróżniania się spośród wszystkich. Wedle nowych zasad nie można umieszczać kontaktów w opisach aukcji, itp.

Czy jak teraz przerabiam sobie aukcje na nowe i tworzę jedną sekcję, która nie spełnia wymogów allegro to w czerwcu będę mógł ją bez problemów usunąć w aukcjach trwających? (tak by aukcja spełniała wymogi allegro)  ;)

Ot takie delikatne kombinowanie  ;)

Link to postu

Mechanizm będzie mógł być potem wykorzystywany do wprowadzania zmian w opisach aukcji, więc nie jest on taki jednorazowy.

Jeśli tę sekcję "nielegalną" masz wprowadzoną w szablonie opisu, to będzie się dało ją usunąć i zaktualizować aukcje według nowego szablonu bez tej sekcji - taki przynajmniej mamy plan :).

Link to postu

Witam,

 

Często się zdarza, że gdy robimy jakieś zmiany w opisie aukcji /Przygotowywanej/, to ten ostatni po kliknięciu OK nie zapisuje się. Trzeba tę operację powtórzyć dwa lub trzy razy, aby zmiany zapisały się.

Kolejna sprawa to długość opisu. Pojawia się komunikat:

 

Zdalny serwer zwrócił błąd:

Opis jest za długi (0x80004005)

 

Błąd pojawia się pomimo, że aukcja jest powielana z aukcji już trwającej, a sam opis przechodzi wystawiając go bezpośrednio  na Allegro.

 

Link to postu

Allegro wprowadziło zmiany w harmonogramie dotyczące nowych opisów ofert:

 

Luty 2018

 

    Od kont firmowych wymagamy określonego procenta aktywnych ofert z nowym opisem:

        Jeśli masz odpowiednią liczbę ofert z nowym opisem - możesz wystawić ofertę wykorzystując stary opis.

        Jeśli nie wystawiłeś odpowiedniej liczbę ofert z nowym opisem - będziesz mógł wystawić nową ofertę tylko z nowym opisem.

    28 lutego - od kont firmowych wymagamy 1% aktywnych ofert z nowym opisem.

 

Marzec 2018

 

    14 marca - od kont firmowych wymagamy 3% aktywnych ofert z nowym opisem.

    28 marca - od kont firmowych wymagamy 7% aktywnych ofert z nowym opisem.

 

Kwiecień 2018

 

    11 kwietnia - od kont firmowych wymagamy 15% aktywnych ofert z nowym opisem.

    25 kwietnia - od kont firmowych wymagamy nowego opisu, gdy wystawiasz nową ofertę. Wyłączamy edytor starego opisu HTML dla nowych ofert. Nie wystawisz nowej oferty ze starym opisem.

    Dla kont zwykłych nowy opis oferty jest obowiązkowy przy edycji każdej oferty.

 

Maj 2018

 

    Od kont firmowych zaczynamy stopniowo wymagać nowego opisu przy edycji oferty.

 

Czerwiec 2018

 

    Wszystkie oferty w serwisie są zgodne z nowymi zasadami opisu ofert.

 

Link to postu
Często się zdarza, że gdy robimy jakieś zmiany w opisie aukcji /Przygotowywanej/, to ten ostatni po kliknięciu OK nie zapisuje się. Trzeba tę operację powtórzyć dwa lub trzy razy, aby zmiany zapisały się.

 

Chodzi o edycję z poziomu edytora opisów? Nie zapisuje się wszystko czy tylko jakaś sekcja.

 

Opis jest za długi (0x80004005)

 

Błąd pojawia się pomimo, że aukcja jest powielana z aukcji już trwającej, a sam opis przechodzi wystawiając go bezpośrednio  na Allegro.

Dane wysyłane przez API wymagają dodatkowego kodowania które nieznacznie zwiększa długość opisu - webapi Allegro liczy te znaki dodatkowo i zwraca błąd.

 

 

Link to postu

 

Tag opisu u mnie działa. Spróbuj w szablonie opisu użyć kodu podanego przez Bartka jeśli chcesz, żeby opis się dzielił na linie:

[Towar::Opis|escape_xml|replace=`<BR>==<p>`|unescape_xml]

 

1. W jakim języku jest to napisane? U siebie dodałem jescze fragment poniżej, dzięki czemu nie rozwala mi aż tak tabelek, ale chętnie dodałbym więcej zmian do konwersji opisu z html'a.

 

[Towar::Opis|escape_xml|replace=`<TR>==<p>`|replace=`<BR>==<p>`|unescape_xml]

 

2. Czy będzie dodana możliwość zbiorczego usuwania pustych zdjęć w opisach? Bardzo by się to przydało.

 

Link to postu

Często się zdarza, że gdy robimy jakieś zmiany w opisie aukcji /Przygotowywanej/, to ten ostatni po kliknięciu OK nie zapisuje się. Trzeba tę operację powtórzyć dwa lub trzy razy, aby zmiany zapisały się.

 

Chodzi o edycję z poziomu edytora opisów? Nie zapisuje się wszystko czy tylko jakaś sekcja.

 

Tak, chodzi o edycję z poziomu edytora w aukcjach znajdujących się w zakładce Przygotowane. Nie zapisują się żadne zmiany i nie ma znaczenia czy wprowadzone zostały w edytorze standardowym czy uproszczonym. Niektóre elementy opisu zaciągane są z Subiekta i niekiedy, gdy aukcje nie wychodzą (ze względu na dodatkowe znaczniki html) musimy korygować opisy. Te korekty często się nie zapisują. Sytuacja tak naprawdę istnieje od momentu pojawienia się stabilnej wersji 1.25, ale czekaliśmy ze zgłoszeniem, żeby upewnić się czy problem rzeczywiście leży po stronie programu.

Opis jest za długi (0x80004005)

 

Błąd pojawia się pomimo, że aukcja jest powielana z aukcji już trwającej, a sam opis przechodzi wystawiając go bezpośrednio  na Allegro.

Dane wysyłane przez API wymagają dodatkowego kodowania które nieznacznie zwiększa długość opisu - webapi Allegro liczy te znaki dodatkowo i zwraca błąd.

 

Ok, dziękuję za informację.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...