Skocz do zawartości

Sello 1.29

Polecane posty

Po aktualizacji Sello do 1.29 - wszystko działa jak należy, jednak nie wyświetla mi się żaden moduł diagnostyczny, nawet po skorzystaniu z "odśwież" przy "Nowości i ważne informację". Czy w związku z tym mam rozumieć że nie wyświetla się ponieważ nie znaleziono żadnych problemów? W sekcji "Nowości i ważne informację" widzę jako ostatnie powiadomienie "Sello 1.29".

Link to postu
2 godziny temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Na razie uważam, że nie trzeba, ale rzeczywiście allegro o tym pisze w informacjach...

Bo pisze to osoba oddalona zapewne o 4 piętra od tych co to implementują :) . Zobaczymy.

4 minuty temu, Wiktor Perliński napisał:

jednak nie wyświetla mi się żaden moduł diagnostyczny, nawet po skorzystaniu z "odśwież" przy "Nowości i ważne informację".

Moduł diagnostyczny był w Sello od wielu lat i on sobie działa w tle. Jeśli wszystko jest OK, to jedyne co wyświetla to są powiadomienia RSS z naszej strony o nowych wersjach i informacje o kończącej się licencji. Jeśli wykryje jeden z problemów to wtedy pojawi się odpowiedni komunikat. Po co zawracać głowę informacjami, że wszystko jest w porządku :) - przynajmniej jeśli chodzi o analizowane problemy.

A tak z innej beczki...

1. Problem z ustawianiem nowych dostaw wynikał z ustawienia na sztywno błędnego numeru kategorii, z której Sello czerpie informacje słownikowe typu dostawy. Uniemożliwiało to zapisanie się dostaw a więc i ich mapowanie w słowniku dostaw w Sello.

2. Spadające w dół okno programu i problem z pełnym ekranem. Po 2 dniach ciężkich badań wyszło, że nie jest to związane bezpośrednio z 1.29, tylko z Windowsem 10. Problem występuje również na wersjach starszych sprzed roku, na komputerach z Windows 10. Nie na każdym do tego. Prawdopodobnie jakaś ostatnia aktualizacja systemu zmieniła coś w działaniu wewnętrznych mechanizmów rysowania okien na ekranie i nie jest to do końca kompatybilne wstecz. Poczekamy jeszcze kilka dni na ewentualną poprawkę systemową od Microsoftu, jeśli się nie pojawi, trzeba będzie zająć się tematem. Problem pojawia się też w momencie gdy Sello loguje się od razu na użytkownika. Jeśli zatrzyma się na wyborze serwera, bazy czy użytkownika, wtedy jest w porządku.

Link to postu
3 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Spadające w dół okno programu i problem z pełnym ekranem. Po 2 dniach ciężkich badań wyszło, że nie jest to związane bezpośrednio z 1.29, tylko z Windowsem 10. Problem występuje również na wersjach starszych sprzed roku, na komputerach z Windows 10. Nie na każdym do tego. Prawdopodobnie jakaś ostatnia aktualizacja systemu zmieniła coś w działaniu wewnętrznych mechanizmów rysowania okien na ekranie i nie jest to do końca kompatybilne wstecz. Poczekamy jeszcze kilka dni na ewentualną poprawkę systemową od Microsoftu, jeśli się nie pojawi, trzeba będzie zająć się tematem. Problem pojawia się też w momencie gdy Sello loguje się od razu na użytkownika. Jeśli zatrzyma się na wyborze serwera, bazy czy użytkownika, wtedy jest w porządku.

Bartek, spadające okno jest tylko i wyłącznie gdy w Sello.xml wpisze się dane automatycznego logowania (tzw. autouruchamianie sello)

W 1.28.1 tego nie było, a w czasie aktualizacji do 1.29 żadnych aktualizacji Windows nie zaciągnął. 

Link to postu
12 godzin temu, Alwin Kolano napisał:

Bartek, spadające okno jest tylko i wyłącznie gdy w Sello.xml wpisze się dane automatycznego logowania (tzw. autouruchamianie sello)

Tak też napisałem, mniej więcej :)

16 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Problem pojawia się też w momencie gdy Sello loguje się od razu na użytkownika. Jeśli zatrzyma się na wyborze serwera, bazy czy użytkownika, wtedy jest w porządku.

 

12 godzin temu, Alwin Kolano napisał:

W 1.28.1 tego nie było, a w czasie aktualizacji do 1.29 żadnych aktualizacji Windows nie zaciągnął. 

Sprawdzaliśmy na świeżym Windowsie 10 i wersji 1.25 - problem występuje. Coś musiało sprawić, że Sello zaczęło "spadać" ale testy wykazują, że nie jest to kwestia wersji 1.29.

@Ks. RobakMasz tak za każdym razem? To może mieć również związek ze "spadaniem".

Link to postu

Zainstalowałem nową wersję i mam parę baboli:

1. Wyskakujące okno z paczkami Allegro Paczkomat i Geis do wysłania do serwisu. W zakładce paczki mam Paczkomat24, Paczkomaty Allegro, DPD, Inpost kurier a z Geisa nie korzystam, skąd się wziął?

2. Transakcje zaciągane z allegro mają losowo przypisanego kuriera.

3. Jak ręcznie wkleić w paczkach numer paczki w tabelce "Nr nadania"?

Link to postu

1. Będzie poprawione w 1.29.1. Okno to powinno pojawiać się tylko przy ręcznym wywołaniu tworzenia paczek w serwisie kuriera i pojawiają się tam obecnie dostępne synchronizacje - aby móc wybrać tylko jedną z nich. Jeśli jest włączone automatyczne tworzenie przesyłek to okno to również pojawia się - co jest błędem.

2. tego nie rozumiem, potrzebuję więcej szczegółów.

3. W paczkach jest pole z numerem nadania. Jego wypełnienie oznaczy paczkę do synchronizacji z Allegro.

Link to postu

Mały problem, nie wiem czy związany z 1.29.

Gdy mamy kilka transakcji jednego klienta, i wszystkie mają zaznaczone "Nie twórz wiadomości automatycznych", to po ich zgrupowaniu wg klienta ten znacznik nie jest przenoszony do utworzonej transakcji zbiorczej.

 

Poza tym, pomimo tego, że w 2 transakcjach podstawowych są takie same towary, to w wynikowej transakcji towary te nie są zsumowane, lecz występują osobno jeden pod drugim.

Edytowane przez Ks. Robak
Link to postu
11 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

1. Będzie poprawione w 1.29.1. Okno to powinno pojawiać się tylko przy ręcznym wywołaniu tworzenia paczek w serwisie kuriera i pojawiają się tam obecnie dostępne synchronizacje - aby móc wybrać tylko jedną z nich. Jeśli jest włączone automatyczne tworzenie przesyłek to okno to również pojawia się - co jest błędem.

2. tego nie rozumiem, potrzebuję więcej szczegółów.

3. W paczkach jest pole z numerem nadania. Jego wypełnienie oznaczy paczkę do synchronizacji z Allegro.

2. Wcześniej transakcja która wskakiwała do Sello miała domyślnie ustawionego kuriera DPD (nasz główny operator). Teraz taka transakcja losowo przypisuje sobie alternatywnego kuriera jakim jest Pocztex24, UPS lub Inpost. W aukcji nie mam oznaczonych firm kurierskich, tylko ogólnie "Kurier" i "Kurier pobranie".

3. Właśnie to pole wydaje się być nieaktywne. Numer udaje się wkleić jedynie poniżej, gdzie jest gotowy link do statusu.

Link to postu
1 minutę temu, Ks. Robak napisał:

Jeszcze nie, póki co tylko z Allegro do Sello.

1. To jeżeli chce powiązać z Subiektem, to w pierwszej kolejności musze wprowadzić  w nim towary ?

2. czy subiekt wystawi hurtem (np. jak utworzę kilka / kilkanaście zakupów na podstawie sprzedaży z Sello )  paragony Poleceniem : zafiskalizuj? i czy do tego jest niezbędna drukarka fiskalna, czy wystarczy kasa  ?

Link to postu
Przed chwilą, Paweł Nitendel napisał:

musze wprowadzić  w nim towary

TAK

 

1 minutę temu, Paweł Nitendel napisał:

czy subiekt wystawi hurtem

TAK. Wystawisz z Sello (Sello łączy się z Subiektem).

 

1 minutę temu, Paweł Nitendel napisał:

drukarka fiskalna, czy wystarczy kasa

DRUKARKA.

Link to postu
2 minuty temu, Paweł Nitendel napisał:

Dzięki, w sumie 3x dzięki 

Czy można ustawić już w Subiekcie tak  żeby na paragonie drukował się nick allegro? Chodzi o to żeby do odpowiedniej koperty wrzucić paragon. 

W uwagach na fakturze i paragonie w Subiekcie TAK (ustawia się w Sello). Ale drukowanie tego na paragonie fiskalnym to raczej pytanie, czy jakaś drukarka fiskalna umiałaby przenieść uwagi z Subiekta do wydruku...

PS

u nas druk. fisk. potrafi na dole wydrukować nr fv lub paragonu z Subiekta

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl
Link to postu

Ja wysyłam, mają przecież niepowtarzalny numer, to jest taka kopia w pdf, jeśli ktoś zgubił i chce mieć podkładkę do zwrotu

Inna sprawa: po aktualizacji do 1.29 Sello zrobiło się mocno wybredne jesli chodzi o pobieranie zamówień sklepowych załadowanych do Subiekta za pośrednictwem S2S. Ktoś też ma taki problem? W Subiekcie są, niczym się nie różnią od poprzednich, a Sello ich nie zaciąga.

Link to postu
9 minut temu, Anna Smolarska napisał:

Ja wysyłam, mają przecież niepowtarzalny numer, to jest taka kopia w pdf, jeśli ktoś zgubił i chce mieć podkładkę do zwrotu

Inna sprawa: po aktualizacji do 1.29 Sello zrobiło się mocno wybredne jesli chodzi o pobieranie zamówień sklepowych załadowanych do Subiekta za pośrednictwem S2S. Ktoś też ma taki problem? W Subiekcie są, niczym się nie różnią od poprzednich, a Sello ich nie zaciąga.

 

U mnie wchodzą jak dawniej. Bardziej bym obstawiał, że jakieś ustawienia w s2s się (same) zmieniły. To możliwe, miałem tak kiedyś...

Poszukaj czym się różnią zamówienia trafiające do Sello od tych, co nie przychodzą. Może to pomoże znaleźć rozwiązanie.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...